S příchodem jara usilujeme o to, aby naše zeleninová zahrada a naše zahrada měly dostatek vody. Podívejme se, jak vyrobit kapací postřikovač svépomocí.

Odkapávací postřikovač

Bez správného zavlažování, které by bylo možné díky kapkovému postřikovači, nemůžete mít prosperující rostliny.

Odkapávací postřikovač: k čemu slouží?

S příchodem jara ty, kteří mají zelený palec, ale i ty, kteří jej nemají, dojímá touha postarat se o své rostliny a připravit je na příchod teplých slunečných dnů. Jednou z primárních potřeb rostlin, které tvoří zeleninovou zahradu, je jistě voda.

Často není možné zalévat vaše rostliny každý den, a proto se používají alternativní a automatizované metody, jako je postřikovač. Posledně jmenovaný je zavlažovací systém, který prostřednictvím systému trubek a kapačů distribuuje vodu přímo ke kořenům rostlin.

Obsluha kapkového zadešťovače je jednoduchá a využívá systém ohebných trubek umístěných u kořenů rostlin, které vodu uvolňují postupně a neustále. Průtok vody lze upravit podle potřeb rostlin a klimatických podmínek.

Kapkový postřikovač spotřebuje pro každou rostlinu méně vody efektivněji. Ve skutečnosti je zdroj dodáván přímo ke kořenům, čímž se snižuje odpad způsobený odpařováním a odtokem povrchové vody. Postřikovač může také snížit riziko onemocnění rostlin, protože voda je dodávána přímo ke kořenům, čímž nedochází ke smáčení listů a květů. Nadměrné používání vody by navíc mohlo způsobit stagnaci, která podporuje patologické stavy rostlin.

sprinkler

Jak si to vyrobit sami

Budeme potřebovat dvě plastové lahve po 500 ml . Pokud máte větší rostlinu, můžete použít i jednolitrové, dvoulitrové lahve a tak dále. Nůžkami proveďte řez asi 4 prsty pod hrdlem lahve a odřízněte pouze jednu z lahví.

Druhou vložíte dnem vzhůru do dříve naříznuté láhve. Tato láhev, naplněná vodou, poslouží jako zásobník. Na základně řezané láhve udělejte značku fixem. V tu chvíli uděláte špičkou nůžek díru . V tomto okamžiku zaveďte do otvoru pružnou hadici .

Do trubky zaveďte pozinkovaný drát , na jehož konec nasadíte šroub. To umožní, aby trubka byla trochu tužší.

sprinkler

Vložte vodu do nenaříznuté láhve, postavte ji dnem vzhůru do naříznuté láhve, kam jste vložili hadičku, a počkejte několik sekund: začne kapat. Tento postřikovač vám umožní zavlažovat asi 120 hodin nepřetržitě a jeho výroba vás bude stát něco málo přes deset centů.