Málokdo ví, že ke změně barvy hortenzií stačí voda z kohoutku: to je metoda odborníků.

Barevné hortenzie

Svět orchidejí je fascinující , s tisíci barvami, které se mění podle druhu. Nejen to, někdy se mohou změnit, i když se pro jejich výživu nebo hydrataci používají různé prvky. Pro znalce je to květina, která představuje skutečné kouzlo přírody s jejím zvláštním kvetením. Ale jak je přimět změnit barvu ? Vše, co potřebujete, je voda z kohoutku.

Barva květů, na čem závisí?

Barva hortenzie není spojena pouze s typem rostliny , ale také s pH půdy. To by ve skutečnosti mohlo mít vyšší nebo nižší úroveň kyselosti i zásaditosti. Příroda je mimořádný svět, zvláště v tomto případě, kdy živly zvýrazňují její barvy.

Když je půda kyselá , květy získávají modré a azurové odstíny. Pokud je naopak méně kyselá, budete mít růžové a fialové květy.

barevné hortenzie

To znamená, že ke změně barvy květů bude stačit změnit pH její půdy. Můžete rostlinu dekantovat nebo použít přírodní prvky, které mohou podpořit změnu: to vše vždy s plným respektem k této nádherné rostlině.

Jsou to malé zahradnické triky , které jsou vždy příjemné, právě proto, že nejen pomáhají rostlině růst zdravě, ale umožňují vám objevit něco, co jste dnes ještě neviděli. Jak již bylo zmíněno, tyto úkony je nutné vždy provádět s maximálním respektem k hortenzii, aby byla zachována – vyživena a hydratována na maximum.

Voda z kohoutku změní barvu hortenzií

Chcete-li změnit barvu květů hortenzie, jak se očekávalo, existuje několik malých triků. Než se podíváme na to, co se stane s vodou z vodovodu, odborníci zdůrazňují, jak změnit její barvu také pomocí dalších prvků:

  • Dřevěný popel je prvek, který by se nikdy neměl vyhazovat jako odpad. Ve skutečnosti se jedná o přírodní hnojivo pro všechny zahradní rostliny. V tomto konkrétním případě bude stačit rozprostírat jej na půdu každé 3 týdny od měsíce března. Co se stalo? Květiny získají nádhernou barvu růžové a všech jejích odstínů;
  • Kávová sedlina , totéž platí pro tuto složku, která je vždy mylně považována za odpad. V zahradnictví představuje přírodní hnojivo, které zúrodňuje půdu dusíkem a základními živinami. A nejen to, půda se mnohem okyselí a květy zmodrají;
jak změnit barvu hortenzie
  • Vaječné skořápky , přírodní hnojiva, která by se nikdy neměla vyhazovat. Tato složka také mění barvu květů okyselením půdy.

Metoda, kterou používají všichni odborníci, je založena na vodě z vodovodu , zejména pokud je vápenatá. Postupem času je půda mnohem méně kyselá a mění barvu hortenzií. Bude stačit jej jednoduše používat k pravidelnému zalévání a dosáhnout dokonalého konečného výsledku.