Chcete-li jahody uchovat po celý rok, použijte tuto metodu, kterou nikdo nezná: budou lahodné a čerstvé.

lahvové jahody

Červené a šťavnaté jahody , je nemožné je nemilovat. Jsou tací, kteří by si je rádi užívali po celý rok, ale spokojí se s tím krátkým obdobím nákupem celých krabic. Je to ovoce bohaté na vitamíny a minerální soli, stejně jako všestranné pro přípravu ovocných salátů a domácích dezertů, až po smoothie a jakýkoli jiný druh lahodné šťávy. Wellness odborníci vymysleli způsob, jak je uchovat po celý rok a zajistit, aby zůstaly vždy čerstvé a dostupné, kdykoli na to budete mít chuť. Jak to děláš? Pojďme to společně zjistit.

Uchovávejte čerstvé jahody po celý rok

Jak už bylo řečeno, jahody miluje každý . Červené a šťavnaté, hodí se k jakékoli úpravě, od klasické jako polední svačina až po přípravu smoothie a podobně. Surovina se sladkou chutí, která potěší chuťové buňky, které oslavují každým soustem.

Experti chtěli prozradit malé tajemství na jejich celoroční konzervaci, aby je měli vždy k dispozici.

jahodová metoda

Vezměte 1 kg krabici a důkladně je umyjte. Ihned poté si pořiďte čisté půllitrové lahve s uzávěry, kterými je uzavřete. Jahody naplňte bílým cukrem a počkejte několik minut. Ihned poté je nutné celé kousky ovoce vložit do lahví s vodou, pečlivě uzavřít uzávěrem.

Umístěte láhev do mrazáku a vyjměte ji, kdykoli budete chtít . Je to skvělý způsob, jak mít toto ovoce po ruce, kdykoli budete chtít. Cukr si časem zachová všechny své vlastnosti a ovoce bude po rozmrazení vynikající.

Alternativní metoda

Existuje alternativní metoda, jak se vždy pokusit o optimální uchování ovoce. Nejprve vše důkladně omyjte a poté nakrájejte na tenké plátky.

držet jahody rok

Ihned poté je vložíme do hrnce s vodou a necháme vařit, dokud se nerozpustí a vznikne homogenní pyré. Přidejte trochu cukru a důkladně promíchejte.

Po asi 60 minutách vaření je jahodové pyré hotové a necháme vychladnout. Metoda je stejná, ve skutečnosti se touto šťávou plní různé plastové lahve s přírodní vodou. Vše je umístěno uvnitř mrazničky a zůstává k dispozici, kdykoli budete mít chuť na něco lahodného. Pyré je výborné jako smoothie nebo jako základní surovina pro jakýkoli typ přípravy tradičního dezertu.

Dvě alternativní metody , jak mít jahody k dispozici, ať už celé nebo smíchané, aniž byste se uchýlili ke koupi kvality, kterou různé supermarkety neznají. Cukr je skutečný spojenec, který zachovává a pomáhá chránit ovoce před znehodnocením.