Můžete mít doma pěkné a šťavnaté citrony? Odpověď je ano a toto jsou všechny tipy pro silnou a krásnou rostlinu.

Citronová rostlina

Kdo nemá vždy doma citrony? Jedno z nejchutnějších , nejstarších plodů s mimořádnými vlastnostmi pro použití v kuchyni – pro pohodu i doma. Odborníci chtěli dát nějakou radu, jak mít doma krásné a šťavnaté citrony: tímto způsobem můžete získat silnou a bohatou rostlinu.

Charakteristika citronu

Citron je jednou z nejdůležitějších přírodních složek, bohatá na dezinfekční a antibakteriální vlastnosti Již starověké populace znaly jeho hlavní použití k ochucení pokrmů nebo nápojů kyselou šťávou s dobrým obsahem vitamínů .

Dokáže se spojit s různými chutěmi, aniž by je přemohl, aby se dobře snoubily s každým typem dostupného pokrmu. Citron se stává záchytným bodem i pro jednoduché jídlo, jako je salát nebo ryba.

Nezbytné pro odmaštění pokrmu plného oleje, dezinfekci a obohacení tradičního italského pokrmu , aniž by se kdy zničilo. Jak se dalo očekávat, toto citrusové ovoce není známé pouze pro dochucení pokrmů, protože se také výborně pije a vytváří hydratační a osvěžující nápoj.

Řeč je o klasické limonádě , vytvořené z jednoduchých surovin, jako je voda – citronová šťáva a cukr. Nejen jako letní nápoj k pití čerstvého, ale také u stolu k obědu a večeři: mezi vlastnosti patří nejen hydratační síla, ale také aktivátor trávení a metabolismu.

Citronová šťáva

Zkrátka jsme pochopili, že je to must have ingredience , kterou mít vždy k dispozici i při tvorbě dezertů. Jeho síla je samozřejmě také proti nevolnosti při nevolnosti nebo výborná pro přípravu kosmetických masek. Mezi jeho tisíce využití patří i to domácí: například víte, co se stane, když  dáte citron do pračky ?

Krásné a šťavnaté citrony: tipy na jejich domácí pěstování

Ze všech těchto důvodů a ještě více je důležité mít citron doma, třeba jeho přímým pěstováním. Jeho rostlina na zahradě musí být přes zimu zakrytá, protože nesnáší drsné a nízké teploty.

Postačí tkanina / netkaná fólie , která plní ochrannou funkci rostliny, ale zároveň ji nechává dýchat, protože nevzniká klasický kondenz. Jakmile je tento předpoklad splněn, musí být citronovník na jaře oplodněn a pokračovat až do léta.

Zvažte organické hnojivo , které je bohaté na exkluzivní vlastnosti, přičemž hnojivo lze vytvořit přímo doma.

Domácí hnojivo

K tomu odborníci doporučují pořídit si kompostér, kam přidáte hnůj přežvýkavců s listím, luštěninami, skořápkami, kořeny a mulčem. Ihned poté zalijte vodou a nechte tři týdny odpočívat (venku, vzhledem k silnému a nepříjemnému zápachu).

Citronová rostlina

Uvnitř směsi najdete všechny vlastnosti pro citrónovou rostlinu a pro růst jejích silných, krásných a šťavnatých plodů, jako je železo, fosfor a draslík.