Na odstranění vodního kamene z koupelny i mastnoty z kuchyně, zejména z trouby a sporáku, existuje přírodní prostředek. Pojďme zjistit, který z nich.

Prostředky na čištění koupelen

Používání chemikálií, jako je bělidlo, k odstranění mastnoty a vodního kamene často nevede k požadovaným výsledkům.

Mastnota a vodní kámen z koupelny: jak je odstranit

Mastnota a vodní kámen mohou být dva opravdoví nepřátelé pro každého, kdo se potýká s úklidem kuchyně a koupelny.

První se tvoří v důsledku zbytků jídla, koření a nečistot. Hnízdí se především na kuchyňském nábytku, ale především v troubě. Vodní kámen, který může pokrýt koupelnové armatury a vodovodní baterie, je naopak způsoben především tvrdostí vody, která se usazuje při vysychání.

K odstranění těchto dvou nepřátel domácího úklidu se často spoléháme na chemické přípravky, někdy dokonce drahé, které slibují zářivou čistotu. Někdy však, i když byl použit veškerý tuk na lokty, který jsme měli k dispozici, mastnota a vodní kámen tam stále jsou.

Je tedy lepší ušetřit peníze a použít zázračné těstoviny vyrobené z přísad, které lze snadno najít ve všech kuchyních. Jste připraveni se naučit, jak to udělat? Po použití půjde vodní kámen a mastnotu velmi snadno odstranit.

Houby na čištění vodního kamene

Jak si vyrobit vlastní čistící pastu

Pasta, kterou vás naučíme vyrábět, vám umožní odstranit nejen vodní kámen, ale i mastnotu z trouby, kuchyňských obkladů, hrnců a pánví. Budete potřebovat šest polévkových lžic koncentrovaného mýdla na nádobí jakékoli značky . 3 polévkové lžíce práškového čističe koupelen ; 3 polévkové lžíce jedlé sody ; lžíce bílého vinného octa .

Budete potřebovat jednorázovou nádobu, dokonce i recyklovanou, jako je plastová nádoba na ricottu zakoupená v supermarketu. Umyjte nádobu a použijte ji na těstoviny, které budeme dělat.

Do misky dejte tři polévkové lžíce jedlé sody a poté tři polévkové lžíce práškového mycího prostředku do koupelny. Třetí krok zahrnuje přidání šesti polévkových lžic koncentrovaného prostředku na mytí nádobí. Pomocí vařečky směs promícháme. Když se vám budou těstoviny zdát hladké, přidejte lžíci octa .

odstraňte tuk z trouby

Směs přendáme do nádoby, abychom ji měli po ruce, když ji potřebujeme. Nasazením rukavic a pomocí houbičky budeme moci tuto pastu použít na povrchy, které ji potřebují.

Aby byla účinná, je nutné ji nechat na povrchu pár minut působit a poté ji odstranit čistým hadříkem a vodou. Zejména na kohoutcích bohatých na vápenec v závislosti na typu inkrustace nechte působit déle. Chcete-li být přesnější, můžete také použít zubní kartáček. Jakmile tuto metodu vyzkoušíte, už ji nikdy neopustíte.