Jak mít měkké ručníky bez použití aviváže? Odbornou metodu je třeba ihned vyzkoušet.

Měkké ručníky bez aviváže

Chcete-li mít měkké ručníky , aviváž není vždy to, co potřebujete. Naopak nadměrné používání tohoto produktu by mohlo vlákna houby zcela zničit. Nejen to, chemické čisticí prostředky stále obsahují toxické složky, které jsou nebezpečné pro zdraví a také pro životní prostředí. Odborníci vysvětlují, jak mít čisté, voňavé a na dotek velmi jemné ručníky, aby jemně uschly.

Měkké ručníky, expertní metoda

První věc, kterou musíte udělat , je nevkládat do bubnu příliš mnoho oblečení a dávat přednost čištění pouze ručníky. V tomto případě se nepoškodí, také proto, aby měly optimální praní a znovu získaly hebkost jako vždy. Společně lze prát pouze povlečení, preferujte také ekologický program a nízkou dávku pracího prostředku.

ručník v pračce

Pro optimální výsledek je náklad odlehčen, jsou umístěny pouze ručníky, ale stojan nesmí být přeplněný. Je to jediný způsob, jak vyprat látky úplně a bez rizika, že zůstanou tuhé a špinavé. Navíc velikost nedovolí, aby voda vše opláchla a zápach na konci praní nebude možné zvládnout.

Namísto aviváže radí odborník používat pouze jedlou sodu. Zcela přírodní produkt , který působí jako změkčovadlo, dezinfekce a čistič. Je také netoxický a neobsahuje žádné chemické látky. Jak používat? Půl šálku stačí nalít přímo do bubnu a provést běžné praní. Dokáže přirozeně vybělit i zažloutlé ručníky.

Co použít na ručníky? Sbohem aviváž

Odborníci mají i další tipy, jak mít měkké ručníky a neriskovat je, že je budete muset vyhodit .

Pokud je to možné, po vyprání v pračce by se měly dát do sušičky . Pravidlem je nastavit program na „střední sušení“. Jinak je lze rozložit i na slunci, nejlépe s příznivým větrem.

Měkké ručníky

Další vynikající přísadou je bílý vinný ocet, který změkčuje tkaniny zcela přirozeným způsobem. Vynikající jako dezinfekční prostředek a účinný proti nepříjemným pachům. Vše, co potřebujete, je jeden šálek octa, který se nalije do tácku uvnitř části určené pro aviváž. Rada? Přidejte několik kapek mátového esenciálního oleje, aby tkaniny získaly vynikající čistou vůni.

S bělením je samozřejmě nutné se rozloučit , protože riziko úplného zničení ručníků je velmi vysoké. Bělidlo mohlo vlákna zploštit a dodat jim tuhost, jaká dosud nebyla.

Ručníky

Nakonec je nejlepší vyhnout se příliš vysokým teplotám pro praní a přetížení pracím prostředkem. Namydlená tkanina bude mít problém odstranit všechny zbytky, které na vláknech zůstanou. A nejen to, jakmile je prací cyklus ukončen, ručníky se musí okamžitě vyschnout. Vlhký ručník přitahuje zápach, plíseň a tuhost vláken.