Pokud chcete, aby vám vaše milovaná lilie míru vydržela ještě mnoho let, musíte se řídit touto metodou. Podívejme se, co to je.

Mír Lily

Mírová lilie je bezesporu jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin vůbec. Jeho elegantní a harmonická estetika dokáže dodat našim domácím stěnám mimořádný nenapodobitelný nádech. Vyznačuje se majestátními zelenými listy a jemnými bílými květy a hodí se ke každému typu nábytku a stylistické volbě. Výběrem této květiny neriskujeme, že uděláme chybu.

Mírová lilie, stejně jako všechny ostatní květiny, vyžaduje jednoduchou, ale specifickou péči. Někdy nestačí starat se o ně vodou a sluncem: musíte se uchýlit k jiným řešením, aby vydržely a byly bohaté. Podívejme se nyní společně na všechny základní léčebné postupy, které je třeba přijmout, a také na konkrétní metodu, kterou málokdo zná, aby byla trvalá. 

Mírová lilie: jak se o ni postarat bez chyb

Pokud jde o slunce, mírová lilie miluje sluneční světlo, ale ne přímé sluneční světlo. Nikdy by neměl být vystaven přímému slunečnímu záření: mohlo by to být smrtelné. Nejlepším řešením je umístit jej na dobře osvětlené místo blízko okna, aniž by na něj dopadaly paprsky. Zálivka musí být velmi lehká a jemná, nikdy neoplývat nadměrnými dávkami vody : výsledkem může být paradoxně vysušení listů. Zemina nesmí být nikdy vodou zcela nasáklá, ale pouze mírně vlhká. Zamokření lilii nesvědčí. V zimě je třeba dávku vody dále snižovat, v létě naopak zvyšovat.

Mír Lily

Mírová lilie nejlépe roste na vlhkých místech. Příliš suchý vzduch by ji mohl poškodit. Řešením je pořídit si nebulizér , aby byl vzduch v domácnosti vlhčí. Kromě toho se ideální teplota pro lilii pohybuje od 20 do 25 stupňů. Trik pro výnos naší lilie je čas od času očistit její listy. Nyní se podívejme na tajnou metodu, jak zajistit, aby vydržela roky a roky.

Ať vydrží ještě mnoho let

Pokud máte rádi svou mírovou lilii, nebojte se – existuje způsob , jak ji učinit mnohem trvanlivější . Nebudete muset kupovat drahá hnojiva z těžko dostupných prodejen – stačí vám přísada, kterou už máte doma. Někdy je nejlepší řešení vždy po ruce a je to to, o kterém jsme nikdy nepřemýšleli. Zázračnou přísadou je koření, které máme všichni doma, vynikající při přípravě dezertů a znamenitých pokrmů, skořice.

Skořice je navzdory všem předpokladům plná živin , které jsou pro lilii míru zachránce. Fosfor, draslík, vápník, železo, hořčík, sodík a zinek : všechny základní a nezbytné složky pro život naší květiny. Nebudete muset plnit půdu v ​​květináči drahými chemickými hnojivy.

Mír Lily

Nejsprávnější způsob použití skořice je rozředit velkou lžíci asi v půl litru vody. Dobře promíchejte: mletá skořice se musí ve vodě rozpustit. Co zbývá udělat, je použít tento roztok vody a skořice k zalévání našich mírových lilií. Během krátké doby budou silnější, krásnější a zdravější.