Lilie mírová je velmi rozšířená rostlina a všichni ji opravdu milují. Ale jako každá rostlina potřebuje péči. Aby to rostlo zdravě, musíte zavést do praxe jednoduchý trik, který málokdo zná. S touto zcela přírodní metodou bude Lilie míru plná zelených listů: pojďme zjistit, jak na to, výsledkem budete ohromeni. 

Lék na mír lilie

Mírová lilie nazývaná také Spathiphyllum je mimořádně elegantní a šlechtěná rostlina, ve skutečnosti je často umístěna v obchodech, kancelářích nebo bytech. Jeho listy jsou velmi zelené a velmi lesklé. Květy jsou naopak krémově bílé.

Je ideální pro dodání jasu, ve skutečnosti, když je v místnosti, dává také hodně klidu. Ale abyste ji vždy udrželi v dokonalém zdraví, musíte mít určitá opatření. Ne každý ví, že je nutné uvést do praxe jednoduchý trik , který dodá lesk a lesk jak listům, tak květům. Už se bez toho neobejdete: pojďme zjistit, jak na to.

Lilie míru, všechna opatření, aby rostla zdravá a bujná

Jako každá půda rostliny, i ta Gigio della pace potřebuje mít vždy vlhkou půdu, tímto způsobem kořeny neuhnívají, ale musí být vždy dobře vyživovány. Důležitý je také výběr dobře propustné půdy, jako je jíl nebo perlit .

Co se týče květináče, je potřeba takový, který není příliš velký, ale rostlinu je nutné alespoň jednou za dva roky přesadit. Dále je důležitá i výživa , právě z tohoto důvodu se musí zalévat velmi často nebo alespoň když je půda suchá.

Mírové lilie

Mírová lilie nepotřebuje mnoho ošetření , ale někdy voda nestačí, aby prosperovala. Právě z tohoto důvodu je potřeba si osvojit malý trik, který mu dodá lesk a lesk. Jakmile uvidíte výsledek, budete ohromeni, už se bez něj neobejdete: pojďme zjistit, jak na to.

Peace Lily zdravá a lesklá pouze s touto tekutinou

Abychom se o naši Lily postarali, budeme si muset vyrobit domácí směs. Postup je opravdu snadný a rychlý. Do nádoby si budete muset nalít litr vody, 200 ml kávy bez cukru a lžíci mleté ​​skořice. Promíchejte a nechte roztok alespoň 3 hodiny odležet. 

Zasaďte mírovou lilii

Poté tekutinu sceďte a dejte do jiné nádoby. Nakonec ji použijte k zalévání vaší Peace Lily touto sloučeninou. Za pár dní uvidíte, jak se rostlina každým dnem zlepšuje. Listy a květy se vrátí lesklé a jasné, s jasnými barvami.

Pro silnější efekt použijte vaporizér a operaci několikrát opakujte. Nastříkejte tekutinu mezi listy a stonek lilie míru. Výsledek vás nechá beze slov.