Mrtvá a nudná orchidej: přidejte špetku této přírodní složky, abyste ji vzkřísili a dali jí druhý život.

Mrtvá orchidej

Orchidej s matně zbarvenými listy a květy? Jak udělat rostlinu bujnější a zdravější? Stačí přidat špetku této ingredience , kterou najdete ve své kuchyňské spíži, abyste ji okamžitě vzkřísili. Zjistěte, co potřebujete do své trvalky přidat a jak docílit toho, aby se jí dařilo.

Orchidej se žloutnoucími listy: jaké jsou příčiny?

Orchidej se žloutnoucími listy a uschlými květy? Často se stává, že imunitní systém této okrasné rostliny oslabuje. Listy žloutnou a květy vadnou. Příčinou žloutnutí listů orchidejí je stagnace vody způsobená příliš častým zaléváním. Přímé a příliš intenzivní sluneční záření, nedostatek hnojiva , mechanické poškození a paraziti jsou také příčinou oslabení orchideje. Orchideje procházejí procesem slábnutí a stárnutí, kdy listy žloutnou a schnou.

Stagnace vody mezi listy zahrnuje množení spor hub, bakterií a patogenů, které napadají stonek orchideje a způsobují apikální hnilobu. Dalším důvodem, proč může mít orchidej zažloutlé listy, je použití starého a degradovaného substrátu. Dalším problémem oslabení orchideje je příliš mnoho světla.

orchidej

Oslabená orchidej: přidejte lžičku této přísady

Existuje přísada, kterou snadno najdeme v kuchyňské skříni a kterou lze použít k posílení imunitního systému vytrvalé rostliny. Řeč je o glukóze, kterou lze ředit ve vodě a lze ji použít jako hnojivo pro krmení orchidejí.

Stejné kořeny rostliny jsou náchylné k vstřebávání cukerných látek , ale nesmíme je překračovat příliš, protože funkcí je zvrátit osmotický proces a způsobit dehydrataci rostliny.

Orchidej

Proto je dobré přidat do půdy trochu glukózy, ale je dobré dávat pozor, aby to nepřekročilo, mohlo by to podpořit množení bakterií a spór hub.

To by mělo být prováděno na měsíční bázi. Mnoho školkařů doporučuje přidat trochu mléka, které lze použít i na čištění listů, aby se leskly a odstranily skvrny prachu na listech a květech rostliny. prošlé mléko může mít druhý život a může být použito jako přírodní hnojivo.

Mrtvá orchidej se žloutnoucími listy: další dobrá rada

Kromě použití glukózy je pro posílení imunitního systému vytrvalé rostliny dobré udržovat vytrvalou rostlinu na relativně mírnou teplotu . Častou chybou, kterou dělá každý, je umístění tohoto kultivaru do přímého kontaktu se slunečním zářením, ale sluneční paprsky spálí listy a květy.

Z tohoto důvodu je dobré tuto vytrvalou rostlinu umístit do stínu, kam sluneční paprsky dorazí nepřímo. I výběr květináče hraje důležitou roli v dobrém růstu této rostliny.

orchidej

Je důležité zvolit průhledný květináč , který vám umožní sledovat zdraví a růst kořenů. Pro zdravý růst orchideje hraje důležitou roli také vlhkostní faktor: ideální vlhkost by měla být 60 % bodů: tato elegantní rostlina miluje bydlení v kuchyni nebo koupelně .