Naftalín a ocet, co se stane, když je smícháte? Výsledek je opravdu nečekaný. To je důvod, proč se vám tyto 2 prvky mohou velmi hodit.

Naftalín a ocet, co se stane, když je zkombinujete

Co vznikne, když smícháte naftalín a ocet ? Zkuste tento experiment a uvidíte konečný výsledek. Vytvoříte něco velmi užitečného .

Naftalín a ocet, protože jsou velmi užitečné samostatně nebo společně

Věděli jste, že kombinací různých prvků může vzniknout něco velmi užitečného? Přemýšleli jste například někdy, co se stane, když smícháte naftalín a ocet? Konečný výsledek vás nechá beze slov.

Naftalín a ocet

Jak dobře víte, naftalín je uhlovodík, který se také používá v domácím životě k dezinfekci prostředí, odstranění plísní a udržení molů od dřeva.

Na trhu ji najdeme ve formě bílých kuliček a můžeme ji použít jako repelent na některý hmyz ale i na úklid domácnosti .

Naproti tomu ocet má mimořádné vlastnosti . Všestranná přísada nejen v kuchyni, ale skvěle se hodí jako dezinfekce, bělidlo a dezinfekce . Vynikající pro leštění nádobí, ale také pro čištění podlah, hodí se opravdu k mnoha domácím nápadům.

Jak vidíte, tyto dva prvky samy o sobě mohou vyřešit mnoho problémů v domácnosti. Ale co když je zkombinujeme? Jejich kombinované vlastnosti nám budou ještě užitečnější.

Co se stane, když zkombinujeme tyto dva prvky: výsledky jsou mimořádné

Naftalín a ocet, co se stane, když je smícháte? Připravte se na to, že budete svědky něčeho opravdu úžasného. Tyto dva prvky samy o sobě jsou výjimečné, ale společně mohou dát život něčemu ještě zajímavějšímu a především užitečnějšímu.

Podle těchto tipů vytvořte produkt , bez kterého se, jak garantujeme, neobejdete. Pořiďte si poměrně velkou mísu a nasypte do ní bílé kuličky naftalínových kuliček, které pečlivě nastrouháte mixérem nebo pomocí kladívka.

Do misky nalijte litr vody a roztok promíchejte. Poté přidejte 100 ml bílého octa, aby byl náš roztok také dezinfekční a přidejte 3 vrchovaté polévkové lžíce prostředku na mytí nádobí nebo mýdla.

Do roztoku nalijte dalších 100 ml alkoholu a stále míchejte. Všimnete si, že se vytvoří pěnový roztok . Přidejte další 3 litry vody do umyvadla (při pokojové teplotě) a přidejte několik kapek tekutého barviva , které se obvykle používá k barvení tkanin. Hotovo. Vaše řešení je připraveno.

Čistič vyrobený z octa a naftalínů

Nalijte obsah umyvadla do plastové láhve , vždy s děrovaným uzávěrem, a začněte používat tento přípravek, který bude perfektní na leštění vašich podlah.

Všechny ingredience, které jsme použili, ve vzájemné kombinaci zaručují neuvěřitelné čištění vašich dlaždic. Alkohol a ocet , které jsme do roztoku přidali, působí dezinfekčně a antibakteriálně, naftalín a mýdlo odmašťující a čistící.

S tímto novým čisticím prostředkem vyrobeným vlastníma rukama se můžete vyhnout nákupu drahých nebo komerčně dostupných produktů, které vaši podlahu nikdy dokonale nevyčistí. Vyzkoušejte tuto metodu, jsme si jisti, že budete naprosto spokojeni.

Viděli jste, jak kombinace prvků, jakkoli se navzájem liší, může dát život něčemu neuvěřitelnému a především užitečnému? Naftalín a ocet se opravdu hodí k mnoha užitečným věcem, zejména pokud jde o úklid domácnosti .

Naftalínové kuličky můžete použít k odstranění vlhkosti z různých místností vašeho domova nebo k udržení hmyzu a molů mimo šatní skříně . Ocet je naproti tomu přírodní dezinfekční a antibakteriální , ale především čistící a odmašťovací účinek.

Zkuste například vyčistit rezavé nádobí nebo dřezové baterie s usazeninami vodního kamene. Uvidíte, že během pár minut budete mít nádobí i kohoutky jako nové.

Na čištění skla se skvěle hodí i ocet . Vše, co musíte udělat, je nastříkat trochu, třeba zředěný vodou, na okna nebo na skla dveří a sprch a nechat tuto přísadu několik minut působit. Poté pokračujte v sušení pomocí listů novin a uvidíte, jaké neuvěřitelné výsledky: Vaše okna budou zářit jako nikdy předtím.