Ne každý ví, že jednoduchá ingredience, kterou najdeme v kuchyni, může našim rostlinám pomoci víc než jakýkoli chemický produkt, který kupujeme v supermarketu. Ale o kterém prvku mluvíme? Pojďme zjistit více.

Nalijte přísadu do rostliny

Začátečníci s pěstováním rostlin nebo květin musí být opatrní a zavést některá opatření do praxe. Ale nejen to, užitečné jsou i jednoduché triky. Věděli jste například, že pokud tuto přísadu nasypete do své rostliny, vykvete mnohem dříve? Konečný výsledek bude opravdu neuvěřitelný, navíc vás bude stát nula eur . Pojďme zjistit, o kterém prvku mluvíme, najdeme ho ve všech kuchyních: všechny detaily.

Rostliny, jak zajistit, aby kvetly dříve? Neomylný trik

Může se stát, že naše rostliny kvetou příliš pozdě nebo nekvetou vůbec. Je to velmi nepříjemná nepříjemnost růstu, která nás často znepokojuje. Důvody mohou být různé, ale nebojte se, protože existuje jednoduchý, účinný, ekologický a především bezplatný prostředek.

Aby rostliny kvetly dlouho předtím a vyhnuly se některým problémům, které jsou ve vývoji přítomny , je nutné dát velmi speciální přísadu, kterou najdete v kuchyni. Mluvíme o vaječných skořápkách. Velmi často, když vaříme vejce, skořápky vyhazujeme, ale ve skutečnosti mají spoustu výhod a mohou vám pomoci udržet vaše rostliny v dokonalém zdraví.

Je to pravda, je to potravinový odpad , ale dá se užitečným způsobem recyklovat. Vlastnosti skořápek je opravdu mnoho a je možné je využít pro vaše rostliny: pojďme zjistit postup.

Vaječné skořápky

Řízení

Vaječné skořápky jsou fantastické přírodní hnojivo . Můžete jej nahradit klasickými chemickými produkty, které koupíte v supermarketu a které velmi často škodí životnímu prostředí a také lidskému zdraví. A nejen to, stojí také spoustu peněz.

Místo toho má vaječná skořápka mnoho vlastností, jako je vápník , hořčík, fosfor a různé bílkoviny . Stručně řečeno, všechny základní prvky pro správný vývoj našeho závodu. Ve skutečnosti jsou schopny výrazně posílit stonek a kořeny, čímž se zabrání tvorbě plísní nebo bakterií.

Existují tři způsoby, jak je začlenit do života rostlin První, nejpoužívanější, je vzít suché vaječné skořápky, rozdrtit je, dokud se nerozdělí na velmi malé kousky, a vysypat je na zem. Nebo je můžete smíchat s kávovou sedlinou pro ještě silnější výsledek.

Konečně je tu další metoda, jak využít vlastnosti vaječných skořápek, ve skutečnosti je po nakrájení skořápek můžete dát do půl sklenice octa s pořádnou dávkou teplé vody. S tímto fantastickým trikem během krátké doby uvidíte, jak vaše rostlina vzkvétá a zdravě poroste , výsledek vás nechá beze slov.

Vaječné skořápky v rostlinách