Vezměte si banánové slupky a láhev vody, aby se stalo něco nemyslitelného: zkuste to hned.

balené banánové slupky

Velmi snadný trik , který vidí v použití banánových slupek jako hlavní ingredienci a klasické lahve s vodou. Vlastnosti tohoto organického odpadu jsou četné, a proto by se nikdy neměly vyhazovat. Odborníky vysvětlený trik má být použit především na jaře nebo v létě, ale není pochyb o tom, že je velmi užitečný i v zimě. Jak na to a k čemu to je? Pojďme si to ujasnit.

Výhody banánové slupky

Banánové slupky jsou organický odpad, který se často vyhazuje spolu s organickým odpadem, aniž by jim dal druhý život. Nikdy by se neměly vyhazovat, ale znovu použít, i když jejich vůně není zrovna příjemná.

Ve většině případů se používá jako hnojivo pro rostliny , je přírodní a s vyšším obsahem minerálních solí a vitamínů. Pomáhá rostlinám se živit a hydratovat, usnadňuje růst a kvetení.

zralé banány

Hlavními vlastnostmi jsou antimikrobiální a protizánětlivé účinky, které lze využít pro zahradničení a pohodu, stejně jako pro make-up používané odborníky. To není vše, málokdo ví, že mohou být optimální i pro omezení pálení některých hmyzích kousnutí.

Jednoduchá aplikace a tlak na postižené místo podporuje rychlé hojení s přirozeným uklidňujícím účinkem. Slupka bohatá na esenciální minerály se také často používá jako přísada do pleťových a vlasových masek. Přirozená dávka tohoto organického odpadu pro každý typ potřeby.

Banánové slupky: odborná metoda

Jak již bylo zmíněno, tento organický odpad je nepochybně souborem výhod s různým využitím. Na jaře a v létě lze přípravek použít také jako repelent proti komárům a otravnému hmyzu.

Domácí metoda je jistě zajímavá a je velmi jednoduchá na přípravu. Ingredience jsou následující:

  • 400 ml vody;
  • Vinný ocet nebo jablečný ocet 200 ml;
  • Cukr 200 gramů;
  • banán 1 slupka;
  • Láhev na vodu o objemu 2 litry.
banánové slupky

Pokračujte tak, že plastovou láhev rozříznete napůl pomocí nůžek nebo řezačky. Jemná obsluha, kterou nesmí provádět děti a v každém případě s maximální pozorností.

Vezměte misku na smíchání octa a vody, přidejte cukr a míchejte, dokud se všechny přísady nespojí. Směs nalijte do poloviny plastové láhve a na závěr přidejte banánovou slupku.

Mouchy a komáři tento pach nemají rádi, ale zároveň jsou chtiví po cukru přítomném ve směsi. Přírodní repelent, díky kterému hmyz uteče do domova bez nevítaných osob. Láhev lze umístit do libovolného rohu domu, operaci opakovat jednou za dva dny.