To je klíčová ingredience, kterou můžete nasypat do všech květináčů, které máte doma, abyste měli krásné a voňavé květiny.

Posypte jím květiny

Pro péči o rostliny existuje mnoho přírodních prostředků a mezi nimi i koření mohou být spojenci, které je třeba vzít v úvahu. Chcete-li mít květinovou zahradu nebo barevný balkon, jedna ingredience může rozhodně změnit v kteroukoli denní dobu. Používá se především k poražení parazitů a proti náporu chorob všeho druhu: pojďme společně zjistit, co používají odborní školkaři?

Koření pro rostliny: funguje?

Odborní školkaři vždy radí nepoužívat chemické přípravky, ale volit co nejvíce ingredience přírodního původu. Koření se například používá jako zvýrazňovače chuti do potravin nebo pro každodenní pohodu, ale jejich vlastnosti jsou vysoce doporučeny pro krásné a zdravé rostliny.

Koření pro rostliny

Jedna složka se používá k poražení jakéhokoli druhu parazita , nalije se přímo na zem, aby rostlině poskytla potřebnou ochranu.

Pouze jedna přísada v každém květináči pro zdravé a krásné rostliny

Přírodní složkou , kterou používají profesionálové v oboru – a také doporučovanou pro domácí použití – je hořčičný prášek. Tato přírodní složka, široce používaná v kuchyni, je skutečným spojencem pro péči o rostliny.

Jeho složení je bohaté na vlastnosti a výhody , jako je schopnost porazit parazity, kteří ovlivňují rostlinu, dokud nezemře. Hořčice není toxická ani chemická, takže její insekticidní působení není nebezpečné pro ostatní živé bytosti.

hořčičný prášek

Použití je velmi jednoduché, v podstatě postačí jedna lžička na vylití každé vázy přímo na zem. Ihned poté uvolněte zeminu a ujistěte se, že je hořčice absorbována, před zaléváním jako obvykle. Akce, která se provádí jednou měsíčně, aby byla rostlina chráněna před parazity a slimáky, kteří ji napadají každou sezónu.

Pro zahrádkáře je to přírodní hnojivo , které lze používat neustále a pro všechny rostliny. Mezi jeho vlastnosti patří rozvoj výhod, které vyživují rostlinu od kořene po listy, nebo se používají jako kompost na jaře pro zdravé a silné kvetení.

Je to složka známá pro svou bohatou na dusík a fosfor, nezbytný pro ovocné a kvetoucí rostliny.

Používá se proti masivnímu příchodu mravenců, a to nejen na rostliny, ale také na zeleninu, jako jsou rajčata a okurky. Vynikající také proti nejinvazivnějším parazitům nebo proti slimákům, kteří jsou schopni se živit mízou rostliny, dokud nevyschne a neuhyne. Prášková hořčice může být použita v každém ročním období a za jakýchkoli povětrnostních podmínek, přičemž je třeba mít na paměti, že působí jako ochranná clona proti různým rostlinným parazitům a jako živina bohatá na minerální soli.