Existuje jen jedna nejlepší půda pro orchideje a každý den za dnem dělá chyby: školkaři vysvětlují, jak ji vytvořit.

Půda pro orchideje

Orchideje jsou krásné rostliny , ale jako takové jsou také náročné na pěstování. Pokud se zkušení školkaři zajímají o umístění a množství vody, které každý den dávat, je tu ještě jeden faktor, který je třeba zvážit. Často a dobrovolně je ve skutečnosti půda pro orchideje špatná. Dodnes se vždy myslelo na možnost darovat rostlině soubor prvků různého druhu. To je velmi obtížné zvládnout a vyžaduje speciální přísady.

Orchidej: elegantní, ale náročná rostlina

Orchidejová rostlina je považována za jednu z nejelegantnějších na světě. Ve skutečnosti jsou jeho varianty partikulární a barvy květů se neustále mění. Jsou to rostliny spjaté s lidovými tradicemi, ideální pro sofistikovaný dárek a také pro zkrášlení domova zvláštním nádechem.

Ne každý si však může dovolit pěstovat orchideje doma právě proto, že se s nimi nedá hospodařit. Vyžaduje vlhká místa, svítivost, ale ne přímé vystavení slunci. Vyžaduje také hodně vody, ale nikdy ne tolik, aby jí uhnily kořeny. Pochází z tropických a teplých oblastí se zvláštní potřebou půdy.

zdravá orchidej

Skutečným tajemstvím není dělat to, co dělají všichni, a nechat na expertech, aby odhalili, který z nich je správný . Se sadou platných přísad pro tuto rostlinu lze získat mnoho výhod. Časem si všimnete rychlého, zdravého a bujného růstu.

Zemina pro orchideje: kterou si vybrat?

Jakou půdu pro orchideje zvolit, abyste podpořili a podpořili její růst ? Jedná se o rostlinu, která vyžaduje sadu specifických živin. Je důležité vybrat a zhodnotit ingredience, které mohou mít dobré složení, vzájemně se snoubit, aby se vyživily a umožnily adekvátní kvetení.

půda pro orchideje

Potřebná půda má vysoký obsah dusíku a je dobře odvodněná. Ve skutečnosti si pamatujte, že se jedná o rostlinu, která upřednostňuje vlhkost, i když nechce půdy se stojatou vodou . Výše uvedené podmínky musí být příznivé a nikoli nepříznivé pro rostlinu.

Kromě dusíku lze přidat také jedlovou kůru, polonepropustný materiál, který pomáhá při odvodnění, aniž by zatěžoval samotnou půdu.

Vybraná kůra musí být velmi čistá, protože naopak může obsahovat pro rostlinu vysoce škodlivé látky . Pokud je požadována alternativa, lze zvážit i borovou kůru, i když v menším množství. Kůra se musí měnit při každém přesazování, tedy přibližně každé 2 až 3 roky . Pokud máte pochybnosti, vždy požádejte o pomoc svého důvěryhodného školkaře. Preferujte půdu pro kutily, ke složení by hotové mohly obsahovat nepříznivé látky navíc.