Některé zbytky jídla jsou velmi užitečné pro růst rostlin a pro bujné květy. Zde jsou které konkrétně.

Rostlina

V našich domovech vždy potřebujeme nějaký kus nábytku, který nás rozveselí a který bude kontrastovat s nábytkem nebo který se perfektně hodí ke stylu, který jsme si zvolili pro vybavení domova .

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli umístit rostliny různých druhů a květin do obývacího pokoje, kuchyně nebo pokoje, který preferujeme, aby vše bylo živější a přívětivější.

Rostliny: zde je složka, díky které rostou robustně

Tyto rostliny jsou užitečné nejen z dekorativního hlediska, jak se často soudí, ale také pro zdravější a zdravější vzduch, protože díky fotosyntéze chlorofylu dochází ke změně kyslíku a oxidu uhličitého .

Ale některé rostliny, zejména ty sukulentní, mají tendenci absorbovat veškerý kondenzát, který může ve vlhkém prostředí vzniknout, a proto pomáhají předcházet výskytu plísní na nábytku a stěnách.

Rostliny jsou dále nepostradatelné pro zachování ekosystému, protože mohou být bezpečným útočištěm pro hmyz, v tomto případě pro opylující hmyz, který dokáže najít kapky rosy a pyl, které může přenášet.

Rostliny: složka, díky které rostou silné a robustní

To je dobré pro zdraví planety, protože tento hmyz má tendenci vysávat nektar z květin, a tak ačkoli mnozí z nás mají tendenci ho vyhánět ze svých domovů, musíme mít na paměti, že bez některých z nich by naše planeta zmizel před časem.

Pokud tedy budeme mít rostliny a květiny doma u oken nebo na našich balkonech, pomůžeme tomuto hmyzu žít dlouho a zajistíme, že bude moci bez problémů vykonávat svou činnost.

Tajemství školkaře

Rostliny , které máme doma , ale mnohokrát nemohou žít dlouho, a to kvůli tomu, že někteří z nás nemají zelený palec nebo kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Z tohoto důvodu se mnozí snaží odhalit tajemství školkařů a pochopit, jak mohou mít zdravé a robustní rostliny s květy, které budou bohaté a bujné v každém ročním období.

Tajemství spočívá v některých zbytcích potravin a zejména v sušeném ovoci a oříšcích. Skořápky tohoto jídla by se měly očistit a umístit do hrnce a poté přivést k varu.

Rostliny: složka, díky které rostou silné a robustní

Jakmile je toto hotovo, scedíme vodu pomocí sítka a zbylou tekutinu dáme do rozprašovače a posypeme jí listy a větve našich rostlin .

Tímto způsobem zůstanou vždy lesklé a zabrání tvorbě prachu. Ale abychom měli také bohaté kořeny a květy , můžeme tyto lastury zasadit do země a zalévat vodou získanou jejich vařením.

Za krátkou dobu uvidíme, jak porostou samovolně a silně a i nepříznivé podmínky dokážou neovlivnit tyto rostliny , které uvidíme bujně růst den za dnem.