Nikdy k těmto rostlinám nesázejte cukety. Chyba, kterou mnoho lidí udělá, může anulovat veškerou snahu. Pozornost.

Nikdy k těmto rostlinám nesázejte cukety

Je čas na jarní zahradu . Již nyní je možné pěstovat zeleninu a zeleninu, jako je cuketa . Víte v tomto ohledu, že byste je nikdy neměli sázet v blízkosti těchto rostlin ? Zde je to, co riskujete.

Pěstování cuket

Každý, kdo je odborníkem na zelený palec, ví, že jarní zahrada může konečně začít : je možné již sázet zeleninu a zeleninu , která se pak sklidí za několik týdnů.

Mezi ně patří i cukety . Pokud chcete mít bohatou úrodu, dodržujte tyto rady. Pravidlo číslo 1: k těmto rostlinám nikdy nesázejte cukety . Nejčastější chyba, kterou dělají zejména nováčci, riskuje zmaření veškerého vašeho úsilí.

Cuketa na zahradě

V tomto příspěvku zjistíme, jak funguje pěstování této lahodné zeleniny a jak se o ni nejlépe postarat tím, že na stůl přineseme dobré, organické a zdravé produkty.

Cukety je možné sázet již od března . Se začátkem jara je můžete zkusit pěstovat v květináčích , než je po několika týdnech přesadíte do země.

Ideálním měsícem pro naději na dobrou úrodu je ale jednoznačně květen . Nezapomeňte zasadit sazenice cukety ve vzdálenosti alespoň 30 cm od sebe, abyste zajistili, že budou mít veškerý prostor, který potřebují k dobrému růstu.

Pozor také na zálivku . Rostliny cukety je nutné pravidelně zalévat, zejména v teplejších měsících: ve skutečnosti potřebují k přežití hodně vody.

Odhalujeme také tajemství, které ví jen málokdo . Víte, jak získat více cuket? Zde je to, co musíte udělat.

Ve chvíli, kdy vaše rostlina začne plodit, budete muset uříznout hlavní větev . Vaše rostlina tak vyvine nové větve a následně se zrodí nové cukety .

I v zemědělství existují přesná pravidla, která je třeba dodržovat , chcete-li získat dobrou úrodu. Věděli jste například, že v blízkosti těchto rostlin by se nikdy neměly sázet cukety ? Ale to, o čem vám řekneme, je nejčastější chyba, kterou mnozí dělají.

Nikdy k těmto rostlinám nesázejte cukety – tady je chyba, kterou děláte

Není snadné obdělávat půdu ani přinést na stůl ovoce, zeleninu a zeleninu, zvláště pokud nedodržujete přesná pravidla pěstování .

Cukety patří k nejchutnějším a nejzdravějším produktům, které lze v tomto období již pěstovat a sklízet. Ale víte, že pokud je zasadíte poblíž těchto rostlin, děláte chybu ? Podrobně vysvětlujeme, na co odkazujeme.

Rostlina cuketa

Pokud nejste odborník na zeleninové zahrady a chystáte se zasadit své první cukety , dodržujte pečlivě tyto rady a uvidíte, že dosáhnete mimořádných výsledků. Jak jsme si řekli trochu výše, cukety jsou zvláštní rostliny , které potřebují určité podmínky , aby rostly zdravě, silně a robustně.

V první řadě nesmí být půda, do které je musíte zasadit, příliš vápenitá ani příliš jílovitá . Potřebují také hodně vody , zvláště v létě a hlavně potřebují opravdu hodně světla .

Takže se ujistěte, že začnete pěstovat své cukety na obzvláště slunném místě . Ale přejděme k tomu nejdůležitějšímu: do blízkosti kterých rostlin byste nikdy neměli zasadit svou cuketu?

Říkáme vám to hned. Například cukety nemají rády, když jsou vedle aromatických bylin nebo jiných rostlin, které patří do stejné čeledi, tedy tykvovitých.

Držte je tedy dál například od okurek nebo melounů a místo toho je vysaďte poblíž luštěnin, jako jsou fazole nebo dokonce rajčata . Radou odborníků je každý rok změnit místo , kam sazenice vysadit .

Okurky a melouny

Změnou umístění zabráníte  parazitům  soustředěným v určité oblasti země zničit nebo zničit vaši rostlinu. Této informace se nemusíte bát. Pokud jste začátečník, může se vám zdát obtížné začít s kultivací  , ale ujišťujeme vás, že tomu tak není.

Budete-li se řídit těmito jednoduchými radami, budete se nejen skvěle cítit, ale budete mít příležitost přinést na svůj stůl mnoho zdravých a organických cuket. Mimo jiné se jedná o zdravou zeleninu, která je pro tělo jako stvořená . Jsou bohaté na vitamíny, vodu a vlákninu, pomáhají pročistit střeva a pomáhají našemu tělu cítit se lépe. Kromě toho  jsou nízkokalorické , takže je lze začlenit do vašeho jídelníčku, zejména pokud dodržujete vyváženou stravu.