Tyto rostliny byste nikdy neměli dávat na parapet jako ozdobu, protože za pár dní zemřou.

Rostlina

Ve většině italských domů jsou rostliny a květiny, které zdobí interiéry. Dáváme přednost některým odrůdám s krásnými barevnými květy, které vydrží po celý rok a zajistí dokonalý vzhled. Bylo by však lepší vždy se řídit radami školkařů, protože některé rostliny mají rády určitá místa v domě. Ty by například nikdy neměly být umístěny na okenním parapetu domu, aby okamžitě neumřely.

Rostliny nikdy neumisťujte na okenní parapet

Mít doma rostliny je jistě skvělý způsob, jak zkrášlit prostory, dodat harmonický nádech daný přírodou a přinést klid. Zdá se, že parapet je umístěn před oknem speciálně pro umístění některých rostlin na něj.

Rostliny na parapetu

Existují odrůdy, které do tohoto prostoru absolutně nelze umístit , protože přímé světlo by mohlo spálit jejich listy a ztížit růst. A nejen to, některé z nich preferují málo světla a stálou vlhkost: jejich umístěním na parapet by jen okamžitě zemřeli.

Co jsou to za rostliny, které nikdy nedávejte na parapet ?

  • Orchidej

Je to rostlina s krásnými květy, která by se nikdy neměla dávat na parapet, protože potřebuje stálou vlhkost. A nejen to, přímé světlo vycházející z okna by ho mohlo spálit a během několika hodin zemřít. Pokud je okno vystaveno i na jih , bude nutné upevnit závěs, aby na něj sluneční paprsky přímo nedopadaly.

Orchidej

Pamatujte, že vnitřní teplota nesmí nikdy překročit 24°C, aby byla krásná a zdravá po celý rok.

  • Vánoční kaktusy

Velmi zvláštní rostlina, která miluje světlo, ale ne přímé sluneční světlo. Musí být také uchováván mimo jakýkoli typ zdroje tepla, s vnitřní teplotou nepřesahující 21 °C ve dne a 18 °C v noci.

Vánoční kaktus

Je možné jej umístit k oknu, ale nikdy ne na parapet, v každém případě chráněný před prouděním vzduchu, které tomuto druhu rostlin škodí .

  • Vánoční hvězdy

Čistě zimní rostlina typická pro vánoční svátky se stává vynikajícím symbolem a dárkem k přání pozitivity a prosperity . Existují určitá pravidla, která musí být dodržována, aby mohla žít po celý rok, například ji držet dál od parapetu, pod kterým je umístěn zapálený radiátor.

Vánoční hvězda

Kromě toho může být škodlivý průvan , stejně jako teploty nad 21 °C.

  • Cyclamen

Brambořík je krásná a barevná rostlina, která nesnáší teplo a přímé světlo. Z tohoto důvodu není parapet v zimě a v létě zrovna ideálním místem.

Cyclamen

Poloha u vchodu je výborná s průvanovou teplotou 16°C . Nejsou pro ni místa? Rozhodněte se pro parapet s oknem umístěným na sever a brambořík vám poděkuje.

  • Amaryllis

Jedná se o rostlinu, která vyžaduje světlo, ale ne přímé světlo , navíc nesnáší zdroje tepla, které ji mohou po několika hodinách vyschnout.

Amarillys

To není vše, tato rostlina se doporučuje pro ty se zeleným palcem, protože se musí pohybovat podle prostředí a také klimatu s teplotami, které nikdy nesmí překročit 26°C.