Toužíte po rozkvetlé a bujné zahradě? Pak stačí vyzkoušet tuto jedinečnou metodu, složenou z přírodních ingrediencí, snadno k nalezení.

Nechte rostliny vzkvétat

Rozkvetlá zahrada nebo balkon je touhou mnoha, i těch, kteří nemají zelený palec. Přesto není těžké ho získat.

Květinová zahrada, splněný sen

Pohled na květinovou zahradu nebo rostlinu s krásnými, bujnými a barevnými květy může být skutečnou radostí pro oči. Ne vždy je to však možné. Rostliny na balkoně nemusí snášet expozici, které jsou vystaveny, ty na zahradě trpí příliš malým množstvím hnojiva v půdě.

Během pandemie i po ní stále více lidí pochopilo, jak je důležité starat se o malý zelený koutek doma, v obývacím pokoji nebo, pro ty šťastlivce, na zahradě či terase. Pokud tento prostor vzkvétá ještě lépe. Ve skutečnosti bylo prokázáno, že péče o sazenice může být terapeutická pro mysl a zmírnit stres.

rozkvetlá zahrada

Existuje mnoho produktů, které se postarají o vaši květinovou zeleň. Některé by však mohly škodit nejen životnímu prostředí, ale i našemu okolí. Níže vám řekneme metodu, jak získat květinovou zahradu bez použití drahých chemikálií.

Složka k použití

Nikdy nebudete hádat, že ingrediencí, ze které může být vaše zahradní květina, je jedlá soda. Ano, čtete správně. Je to přísada, která se dá snadno sehnat a navíc je velmi levná. Jedlá soda je velmi platnou přísadou pro použití jak v kuchyni, na různé přípravky, tak na úklid. Hydrogenuhličitan, známý svými bělícími, absorpčními a protizápachovými vlastnostmi, je také výborným antiparazitárním a protiplísňovým prostředkem, a proto jej lze používat u rostlin.

Postačí lžička. Aby však byla účinná, musí se lžička bikarbonátu smíchat se šťávou z celé mandarinky . Mandarinku vymačkejte do misky, přidejte lžíci jedlé sody a dobře promíchejte.

hydrogenuhličitan sodný

U každé rostliny, kterou chcete vidět v květu, byste měli postupovat následovně: do misky dejte tři lžičky jedlé sody . Mandarinku dobře prolisujeme a její šťávu spojíme s jedlou sodou. V tuto chvíli přidejte litr vody o pokojové teplotě a pokračujte v míchání. Tato kapalina se použije k zalévání rostlin vašeho domu, terasy nebo zahrady a umožní vám získat bujné květy, které jste dosud neviděli. Směs by měla být umístěna přímo pod kořeny, jedna sklenice, jednou za třicet dní .

Účinek, který tato tekutina bude mít na vaši květinovou zahradu, je udržet škůdce pryč a zároveň chránit půdu. Jakmile tuto metodu vyzkoušíte, budete ji vždy používat pro svou květinovou zahradu a rostliny.