Ocet, prací prostředek a jedlá soda jsou doma nezbytné, protože pomáhají vyřešit jakýkoli problém, při čištění a dezinfekci prádla a mnoho dalšího.

Ocet, prací prostředek a jedlá soda

Když se smíchají dohromady, vytvoří neuvěřitelnou chemickou reakci , která dokáže odstranit i ty nejodolnější nečistoty.

Nyní znovu objevíme všechny vlastnosti těchto tří produktů, abychom pochopili, jak je co nejlépe využít a získat z nich skvělé výhody.

Babičky používaly výhradně přírodní produkty, proto

Dát dohromady ocet, jedlou sodu a prací prostředek je klasická nadčasová babská rada. Kdysi, když bylo potřeba uklidit dům a nebyly peníze na nákup sanitačních prostředků apod., využívaly babičky tyto tři prvky.

Ve skutečnosti ocet, hydrogenuhličitan a prací prostředek zvládnou odstranit jakoukoli skvrnu z oblečení a dezinfikovat je ekonomickým, rychlým, ekologickým a přirozeným způsobem. Pro nezasvěcené je ocet dokonce prospěšný pro vlasy, dělá je zdravými a odstraňuje lupy lépe než jakýkoli jiný šampon vyrobený na tento problém.

Pokud si tyto tři produkty dáte dohromady, můžete se rozloučit s chemickými saponáty, které nejen poškozují vaše zdraví, ale z dlouhodobého hlediska způsobují dýmkám velké problémy.

Čištění odtoků a odstraňování plísní nebylo nikdy jednodušší

Například na vyčistění kanalizací, když smícháte trochu octa, trochu bikarbonátu a trochu saponátu, získáte neuvěřitelnou směs, která je schopna osvobodit každou trubku od jakéhokoli ucpání, ale také od vodního kamene a odolných plísní.

V koupelně pak mohou působit i jako dezinfekce, stačí smíchat dvě lžíce jedlé sody, 60 ml octa, 500 ml vody a pár lžic prostředku na mytí nádobí a je to.

Hydrogenuhličitan sodný

Vznikne zázračná šumivá reakce , která přenesením na ošetřovanou oblast vše vydezinfikuje do hloubky a zároveň odstraní jakýkoli druh skvrn.

Odstraňte skvrny z koberce octem, jedlou sodou a mýdlem na nádobí

Když už mluvíme o skvrnách, ty, které je nutné z koberců odstranit, jsou největším zoufalcem hospodyněk .

Jedlá soda má absorpční a bělící látky, které působí hluboko, odstraňují nečistoty, aniž by změnily barvy, a vlastně je oživují. To je důvod, proč byste jej měli používat pouze pro dokonalý výsledek.

Stačí dát dohromady dvě polévkové lžíce jedlé sody, což odpovídá 20 gramům, 125 ml octa a trochu mycího prostředku. Poté se hmota nanese přímo na c Trik, jak mít bezchybnou podlahu: na okolí nezůstane ani skvrna a nechá se působit alespoň 5 minut. Nakonec jdeme ošetřit místo pomocí zubního kartáčku, který snad dříve nebyl přehnaně hrubý.

Po dokončení budou skvrny úplně pryč. Totéž platí pro jakýkoli druh prádla, skvrny na stěně, pro kuchyňský dřez nebo pro odstranění zápachu z lednice.

V tomto případě dejte dohromady 60 ml bílého octa, 60 ml vody, 50 uhličitanu sodného a lžičku prostředku na mytí nádobí. Směs se stříká v lednici včetně dvířek a zásuvek až do rohů.

Poté otřete vlhkým hadříkem, abyste odstranili saponát, a poté vše osušte listem kuchyňského papíru.

Necháte lednici otevřenou, aby se uvolnily nepříjemné pachy nebo silný zápach octa.