Olivovník je možné nekonečně rozmnožovat od malé větve. Stačí jednoduše znát tajemství řemesla a uplatňovat je naplno.

olivová ratolest

Abyste zajistili, že se olivovník rozmnožuje a rodí další zdravé exempláře, nepotřebujete mít zelený palec, protože i ten, kdo nemá s přírodou žádné zkušenosti, může s malým úsilím dosáhnout vzrušujících výsledků.

Každý, kdo má zahradu dostatečně velkou na pěstování mnoha olivovníků, se musí pokusit zasadit druhý nebo třetí olivovník a postupovat podle následující metody, která zabere málo času a přináší velké uspokojení.

Kde mají olivovníky největší šanci na přežití a za jakých podmínek

Zejména regiony jižní Itálie mají velkou šanci na přežití olivovníků . Ale můžete také zkusit zasadit olivovník uprostřed nebo proč ne na severu. Jde totiž o poměrně odolnou rostlinu, která přežije i v půdně i klimaticky nevýhodných podmínkách.

Olivové listy

Ti, kteří nemají dostatek prostoru, mohou zajistit pěstování v květináčích a pak problém odložit, dokud nebude rostlina příliš velká a nebude moci žít uvnitř.

Rozmnožování olivovníku je velmi jednoduché, jde o ekonomickou a banální metodu, která zajistí více exemplářů stejného druhu na balkóně nebo zahradě, aniž by utrácel příliš mnoho peněz a čas od času chodil do školky nejblíže k domovu.

Kolik typů násobení existuje a jak ke každému z nich dochází

K množení může dojít pohlavním nebo vegetativním rozmnožováním. Pohlavní probíhá oplodněním samičí části květu. Obecně platí, že jedinec, který se narodí, si zachovává vlastnosti rodičů.

Místo toho druhé rozmnožování probíhá díky buněčným dělením mateřské rostliny . V důsledku toho vzniká rostlina, která má stejné vlastnosti jako ona sama.

Jak rozmnožit olivovník od jedné z jeho větví

Chcete-li množit olivovník doma řízkováním, musíte si vybrat velký olivovník , vezměte větev, která je nejméně jeden rok stará. Strom musí být statný se šťavnatou, zelenající se kůrou. Pokud si vyberete větev ze suchého nebo nezdravého stromu, riskujete, že nedosáhnete požadovaného výsledku.

V tuto chvíli vezměte větvičku a nechte ji ve vodě 12 hodin. Po uplynutí potřebné doby se větev položí na zem, použije se box, který se udržuje pod řízenou teplotou a denně se zavlažuje.

Zemina, kterou je nutné zakrýt vázu a vložit větvičku dovnitř, musí být složena z části rašeliny, části zeleninové zahrady a části vzrostlého hnoje. Od této chvíle musí uplynout dva měsíce, je zřejmé, že země musí být denně zalévána.

Teprve po uplynutí uvedených dvou měsíců větvičky vytvoří kořeny a mohou být umístěny v zemi, kde mohou zesílit a růst a poté se stanou krásnými, silnými a zdravými olivovníky připravenými nést ovoce v následujících letech .