S touto metodou školkaři omlazují orchidej, která se vrací k životu. Postupujte podle těchto několika kroků, abyste své rostlině zajistili dlouhou životnost.

Omlaďte orchidej

Orchidej nevyžaduje velkou péči a proto je to ideální rostlina do interiéru . Je to ideální rostlina pro začátečníky, protože snadno pokvete po celý rok. Ve skutečnosti nemusíte mít silný zelený palec, protože k udržení orchideje naživu stačí velmi málo.

Určitě musíte najít to správné místo. To je ve skutečnosti nezbytné pro jeho správný růst. Držte ji dál od dveří a oken, protože by mohla dostat studený průvan. Musí se také držet mimo radiátory a přímé sluneční světlo. Pak mu najděte kryté místo, ale s nepřímým slunečním světlem.

omladit orchidej

Nezapomeňte ji zalévat, ale ne příliš. Půda musí být vlhká a nesmí být plná vody. Dalším faktorem, který mnozí podceňují, je hnojivo, které je nezbytné a nebudete muset kupovat drahé, protože můžete použít různé přírodní metody. Nyní se však podíváme, jak svou rostlinu omladit.

Omlaďte orchidej tímto způsobem

Jak jsme již řekli, orchideje jsou jednoduché rostliny, o které je třeba se starat, ale stále je třeba věnovat náležitou pozornost. Ve skutečnosti nyní uvidíme metodu, kterou školkaři používají k tomu, aby orchideje zůstaly omlazené a aby rychleji rostly se zcela zdravými kořeny. Pokračujte a zjistěte více.

Po dlouhém zasazení orchideje probíhá proces stárnutí a trvá dlouho. Omlazení orchidejí je zaměřeno pouze na rostliny, které mají mnoho vzdušných kořenů nebo kořenů, které se vyvíjejí ze země a které mají funkci podpory rostlin.

omlaďte svou orchidej

Nejprve musíme zvážit správný růst kořenů, jinak ohrozíme celé zdraví rostliny. Musíte odstranit všechny listy s vzdušnými kořeny nebo které jsou pod nimi a zasadit rostlinu do nového květináče . Tento krok usnadní a urychlí růst rostliny, ale to není vše.

Po odstranění listů musíte orchidej uříznout na bázi a kořeny, kde došlo k řezu, musíte dezinfikovat peroxidem vodíku. Část, která zůstala v květináči, dejte na teplé a světlé místo a za chvíli znovu vyroste. U řezaných kořenů se místo toho podívejme, jak pokračovat.

přesazování orchidejí

Vezměte mělkou plastovou misku, vložte do ní kořeny a nalijte do ní vodu. Nyní vezměte trochu woo a vložte je do nádoby s vodou . Nechte takto působit 30 minut a poté orchidej vyjměte z misky s vodou. Vezměte nový květináč, umístěte na dno odkapanou kůru a poté vložte rostlinu tak, že kořeny propletete dovnitř.

V tomto okamžiku musíte vše zakrýt kůrou a pěstebním substrátem. Tímto způsobem se rostlina velmi snadno zotaví a poroste správným způsobem . Tímto způsobem zachráníte jednu rostlinu a dvě budete mít ve výborném zdravotním stavu. Tuto metodu prostě musíte  se svou orchidejí  vyzkoušet .