Orchidej, pokud ji takto zasadíte, vaše rostlina poroste zdravě a silně, ale především rychle pokvete. Jste připraveni objevit trik těch nejzkušenějších zelených palců? Oněmíš.

Orchidej

Bojujete se svou orchidejí , protože nemůže kvést tak, jak byste si přáli ? Ode dneška to pro vás již nebude žádný problém. S tímto trikem poroste vaše rostlina se silnými a mohutnými kořeny a především se stanete součástí mimořádné show: zrození mnoha malých květů.

Orchidej, jak se o ni starat

Orchidej rozhodně patří mezi nejprodávanější rostliny na světě . Často se stává, že ho člověk daruje jako symbol štěstí, při otevření nového domu nebo si ho prostě koupí osobně, protože jeho barvy a květy jsou nevšední pohled.

Orchidej

Pokud je ale pravda, že orchidej patří k nejkupovanějším rostlinám , je třeba říci, že i k těm, o které je náročná péče . Mnohokrát tyto malé zelené drahokamy zvadnou nebo ještě hůře nestíhá květiny.

Nedostatek kvetení je však něco, co lze vyřešit, pokud je dotyčným rostlinám věnována láska, péče a spousta pozornosti. Za prvé, musíte vědět, že vystavení slunečnímu záření není vždy nejlepším řešením pro zdravou a zdravou orchidej.

Například přímé sluneční světlo spálí květy a listy a vaši rostlinu onemocní. Odborníci radí umístit šperk do teplého a světlého prostředí, kde však nedochází k přímému promítání slunečních paprsků.

Pozor také na zalévání ! Nemusíte svou orchidej zalévat každý den, ale musíte se naučit ovládat vlhkost půdy : pokud je dostatečně mokrá, vaše orchidej už nepotřebuje vodu.

Dokonce i nadměrné zalévání může způsobit onemocnění a může dokonce přestat kvést . Poté, co jsme vám dali tento malý šmrnc, pojďme k tomu nejdůležitějšímu. Dnes odhalíme tajemství, jak zajistit, aby vaše orchidej mohla růst zdravě a robustně a především lovit mnoho malých květů dokonce rychle, v kteroukoli roční dobu. Zde je návod, jak byste jej měli zasadit, abyste dosáhli těchto výsledků.

Tip odborníka: pokud je takto zasadíte, vaše orchideje rychle porostou

Pokud si mnoho lidí, kteří mají doma orchidej, stěžuje na problém, je to problém s nedostatečným kvetením , což je nepříjemnost, kterou lze vyřešit pouze tím, že věnujete zvláštní pozornost způsobu, jakým probíhá přenos .

Orchideje

V tomto ohledu vám dnes prozradíme trik , který váš problém s nudnými a bezkvětými orchidejemi navždy vyřeší. K zajištění rychlého a mimořádného kvetení vaší rostliny budete potřebovat několik jednoduchých nástrojů .

Okamžitě přistoupíme k vysvětlení. První věc, kterou musíte udělat, když si pořídíte orchidej, není zasadit ji hned, ale umístit ji na týden na chladné a suché místo, aniž byste ji zalévali.

To je nejlepší způsob, jak zabránit bakteriím a plísním, aby onemocněla . Při této technice kořeny neuhnívají , naopak. Po uplynutí této doby vezměte rostlinu zpět a odstraňte veškerou ornici kolem ní.

Nedělejte si starosti, pokud ji uvidíte obzvlášť suchou nebo s matnými a nelesklými listy , je normální, že po týdnu bez vody a ponechání na suchém nebo vlhkém místě je výsledek takový.

Poté také přistupte k řezu poškozených kořenů a také suchých nebo svraštělých listů . V tomto okamžiku pečlivě omyjte to, co z vaší rostliny zbylo . Získejte prášek z kurkumy , což je koření s důležitými antibakteriálními vlastnostmi.

Dokáže vaší rostlině dodat vitamíny a živiny, a tím jí pomůže rychle zakořenit. Vše, co musíte udělat, je dát čajovou lžičku do průhledné plastové láhve.

Poté přidejte 500 ml vody pokojové teploty a vše promíchejte . Obsah přefiltrujte sítem a přelijte do jiné průhledné plastové nádoby . Tímto roztokem vyčistíte listy, které, uvidíte, opět získají barvu a lesk.

V tuto chvíli budete muset dát celý kořen rostliny do kurkumové vody a nechat ji tam alespoň 30 minut , poté ji vyjmout a dát do jiné průhledné plastové láhve.

Přidejte 100 ml vody tak, aby byly pokryty nejhlubší kořeny. Uvidíte, že do 4 týdnů vaše rostliny porostou zdravě a jejich listy budou zelené a lesklé. Ale nejkrásnější bude toto: na vaší rostlině vyraší mnoho květů.

Další malý tip pro vás: buďte opatrní při nalévání . Vždy si pořiďte průhlednou plastovou láhev nebo nádobu a vložte do ní borovou kůru , která pomůže vaší rostlině pokračovat v procesu růstu. Případně si můžete koupit i jíl, který budete vždy dávat mezi kořeny.

Vidíte, jak jednoduchá je péče o orchidej? Někdy je prostě potřeba řídit se radami těch nejzkušenějších. Garantujeme vám, že takto vaše krásná rostlina pokvete po celý rok.

Orchideje