Orchidej je jednou z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších rostlin. Je nemožné nenechat se okouzlit jeho velmi zvláštními květy a jeho elegancí. Existují různé druhy orchidejí a jsou opravdu krásné, i když tato rostlina potřebuje hodně péče. Víte, jak ji zalévat? Jen tak bude moci žít dlouho.

Jak zalévat orchideje

Rostlina orchidej je milována pro svou eleganci, její květy jsou velmi barevné a velmi voňavé. V kterékoli zemi na světě se pěstuje a aby rostla zdravě a silně, musíme dávat pozor na její výživu , ve skutečnosti se musí správně zalévat. Tak jako? To vám hned povíme. Ne každý zná toto neuvěřitelné tajemství hydratace naší orchideje.

Rostlina orchidej: vlastnosti a rady

Orchidej pochází z tropických a subtropických oblastí Ameriky, je to elegantní, smyslná, rafinovaná a úžasná rostlina Ale mnoho lidí se vzdává jeho kultivace, protože věří, že je to příliš obtížné, nicméně to tak vůbec není. Existuje více než  dvacet pět tisíc druhů , ve skutečnosti existují různé barvy, mnoho druhů listů a tvarů .

Aby rostla zdravě, je nezbytně nutné hlídat klima , ve skutečnosti je vhodné zvolit dosti vlhké prostředí. Jak jsme vám již řekli, pocházejí z Ameriky , a proto preferují klima střídající se s dešti a suchými obdobími. Vzhledem k tomu, že se rostlina orchideje poměrně hodně rozšířila i v Evropě, je třeba zvážit i jejich současný původ, abychom se o ně mohli bezchybně starat.

Proto je dobré pro ně volit tropické klima , z tohoto důvodu je bude nutné pěstovat ve vlhkém, teplém prostředí se spoustou světla. Dále je třeba vzít v úvahu i hydrataci orchidejí. Víte, že existuje trik, jak je přimět co nejdéle žít? Všechno je to v zálivce.

Orchidejové rostliny

Jak zalévat rostlinu orchideje

Jako všechny rostliny i orchideje potřebují správné množství vody. Dělat chyby při zalévání by bylo pro jejich zdraví velmi vážné. Nejprve doporučujeme zalévat třikrát až čtyřikrát týdně, ale je důležité vždy zkontrolovat stav rostliny, proto to provádějte pouze tehdy, když je půda suchá.

Také by bylo správné je zalévat kolem poloviny dopoledne. Jak? Trik spočívá v tom, že vázu ponoříte do umyvadla s vodou alespoň na třicet minut, poté ji necháte asi hodinu vyschnout na vzduchu a nakonec ji přemístíte do svého domova.

Zalévejte orchideje

Toto je správný způsob jejich zalévání. Orchidej má husté a keřovité kořeny, ale takto budou moci snadněji přijímat vodu. Brilantní, že? To není vše, protože jak jsme vám řekli, je to rostlina, která potřebuje vlhkost. 

Nechte si tedy v létě pomoci rozprašovačem . Místo toho ji v období sucha zalévejte pouze jednou týdně a odstraňte postřiky. Vždy pamatujte, že zalévání rostliny je velmi důležité, ve skutečnosti se vždy ujistěte, že to děláte správně, jinak to dlouho nevydrží.