Chcete-li mít orchidej v květu jako nikdy předtím, existuje metoda houby, kterou zná jen pár lidí. Tady je to, co to je.

Piškotové orchideje

V našich domovech je mnoho rostlin a květin , které kromě toho, že zkrášlují a zdobí naše domovy, mají pozitivní vliv na naše tělo a naši náladu a také pomáhají životnímu prostředí.

Ve skutečnosti má mnoho z nich díky fotosyntéze tendenci uvolňovat oxid uhličitý a absorbovat přebytečnou vlhkost v místnostech, čímž se zabrání tvorbě kondenzátu a plísní.

Kromě toho přítomnost rostlin a květin v našich domovech a zejména na balkonech pomáhá hmyzu během opylení, což je velmi důležitá operace pro ochranu planety.

Orchidej – metoda houby

Jednou z nejběžnějších rostlin v našich domácnostech je orchidej pro svou odolnost a pro své různobarevné květy, které se používají k mnoha akcím a obřadům a pro eleganci jejího květu.

Orchidej - metoda houby

Ne každý však ví, že k silnému květu existuje metoda zvaná houbová metoda, kterou znají jen ti nejzkušenější školkaři a kterou vám krok za krokem ukážeme.

I rostlina, která se zdá být mrtvá, se může vrátit k životu a získat zpět sílu s neuvěřitelným výsledkem: rostlinu, která se chystá zemřít, začnete čistit odstraněním všech suchých nebo shnilých částí.

Poté ji musíte odstranit ze země a zbavit ji všech kůr, které tam jsou, a poté sterilizovanými nůžkami odstranit všechny ostatní suché části, které nelze odstranit ručně.

Orchidej - metoda houby

Nedělejte si starosti s odstraňováním částí , o kterých nevíte, zda jsou shnilé nebo ne, vždy je lepší poškozené části odstranit, než je uchovávat, aby se zdravá část mohla po ošetření znovu oživit.

Střední část, stále životaschopná, se objeví s malým kořenem a dokonalými listy, pokud nejsou úplně suché. Může se stát, že se vytvoří živé části, kam se mohou dostat plísně a bakterie a musí být uzavřeny skořicí, která léčí a pomáhá tvořit nové kořeny.

Skořici je nutné kápnout na část řezu a nechat 48 hodin odpočívat ve sterilním a suchém prostředí položením rostliny na čistý kapesník na servírovací talíř.

Co se stane s rostlinou

Po uplynutí této doby odřízněte dno plastové láhve asi 10 cm a propíchněte ji na dně, vytvořte 4 nebo 5 zářezů , které umožní vytékání vody. Uvnitř připravte lůžko pro sazenici.

K tomu můžete použít mech nebo lišejník nebo pokud tyto organické materiály nemáme, vložte sterilizovanou houbu. Jakmile to budete mít, namočte to a vložte do spodní části naříznuté láhve.

Po vložení sazenice, umístění, vložte do plastového sáčku a uzavřete, aby se vytvořilo skutečné mikroklima, které bude mít tendenci pomáhat rostlině zotavit se a oživit.

Umístěte ji na místo, kde může dostat hodně světla, dávejte pozor, abyste ji asi 50 dní nevystavili přímému slunci . Po těchto zhruba dvou měsících můžeme vidět výsledky.

Orchidej - metoda houby

Rostlina se stane životaschopnou s tvrdými, zelenými a lesklými listy a bez plísní a bakterií a kořenový systém bude dokonalý a zbývající kořeny povyrostou o několik centimetrů a vytvoří se více.

Poté vložte kůru do plastového květináče s otvorem na dně a dávejte pozor, abyste nezlomili kořeny, pomalu vkládejte rostlinu a přidávejte další kůru, dokud nebude květináč plný.

Vše pak navlhčete odpařovačem nebo rozprašovačem, ale dávejte pozor, abyste alespoň v prvních dnech nenamočili listy. Tímto způsobem je třeba s rostlinou zacházet jako s jakoukoli jinou orchidejovou rostlinou.

Po dalších třech měsících rostlina poroste jak z pohledu listů, tak z pohledu kořenů a bude růst stále více a následně vyrůstají květiny , které vám budou všichni závidět.