Zde je zázračné hnojivo, které vás nebude nic stát a umožní vám znovu rozkvést vaše krásné orchideje.

orchidejový make-up

Pokračujte ve čtení našeho článku, abyste zjistili, jak vyrobit přírodní hnojivo , které pomůže vašim orchidejím dramaticky růst.

Jak zajistit, aby se orchidejím dařilo

Orchideje jsou krásné rostliny, o které se musíme starat do nejmenších detailů, pokud chceme, aby dobře klíčily .

Orchideje

První věc, kterou vám doporučujeme, je vyhnout se přílišnému zalévání rostliny, zejména v noci a v poledne. Právě v těchto chvílích totiž orchidejím hrozí takzvaný teplotní šok , tedy kontrast mezi teplotou vody a tou vnější.

Jak přimět orchideje znovu rozkvést

Kromě toho musíte vědět, že správným způsobem, jak zalévat orchideje, je pouze smáčet zemi nebo talíř. Pokud si však všimnete, že jsou listy příliš špinavé, musíte je nutně vyčistit, aby rostlina mohla dýchat.

K tomu můžete kombinovat 70 ml vody s 30 ml plnotučného mléka. Bílkoviny této velmi bohaté tekutiny totiž rostlinu důkladně vyčistí a zabrání i napadení plísní .

Jak vyrobit přírodní hnojivo

K výrobě tohoto zázračného hnojiva stačí použít 4 stroužky česneku a namočit je do horké vody.

Jsou lidé, kteří česnek po přípravě nálevu odstraňují, zatímco jsou lidé, kteří stroužky nechají. Důležité je, aby nálev alespoň 24 hodin odpočíval, aby voda absorbovala všechny výživné látky obsažené v ingrediencích.

Nálev doporučujeme nechat ve tmě odpočinout , bude tak ještě silnější a výživnější. Po přípravě nálevu můžete pokračovat tím, že na rostliny nalijete správné množství. Toto přírodní hnojivo by se nemělo používat jen sporadicky, ale mělo by se vlastně střídat s běžnou zálivkou .

A pamatujte především na to, že hnojivo s česnekem by se nikdy nemělo používat ke smáčení listů , ale ke smáčení země s jejími kořeny. Také se ujistěte, že při každém nalévání hnojiva nedochází ke stagnaci .

Přírodní hnojivo pro orchideje

Jak ale zjistit, zda nějaké existují? Co musíte udělat, je zkontrolovat podšálek, ten podšálek, který se používá k akumulaci vody ze zálivky . Pamatujte, že je v pořádku, když tam nějaká voda zůstane, aby ji rostlina vstřebala, kdy bude chtít.

Je však špatné, že tam zůstává dlouho: to znamená, že jsme naši orchidej příliš zalili . Zejména s česnekovým nálevem, který je bohatý na živiny, by se to nemělo nikdy přehánět.

Hnojivo je nejlepší používat zhruba jednou týdně . Pamatujte však, že způsob, který jsme právě ilustrovali, není jediný způsob, jak zalévat rostlinu hnojivem.

V případě, že má vaše orchidej četné vzdušné kořeny , ve skutečnosti by mohla být dokonale zalévána rozprašovačem. Postupně jsme si jisti, že uvidíte, jak se vaše rostlina změní a především její listy, které se z šedé vrátí do smaragdově zelené.