Způsob kopírování pro množení orchidejí květinovými větvičkami: rostliny tak rostou okamžitě.

Orchidej ve sklenici

Orchideje jsou elegantní a rafinované rostliny, často uváděné jako symbol čistoty. Školkaři studovali metody, které lze napodobit i doma, aby se tyto rostliny rozmnožovaly pouze pomocí větviček květů . Nabízí se tak možnost vypěstovat si nové sazenice , aniž byste je kupovali a jedinečným způsobem. Pojďme společně zjistit, jaká je metoda zahradníků, jak to kopírovat?

Orchideje, rafinovaný dárek ideální pro každou příležitost

Když chcete dát rafinovaný a elegantní dárek, okamžitě vás napadne rostlina orchidej. Všechny dostupné typy jsou bohaté na harmonické barvy, s jemným a elegantním stonkem reprezentujícím čistotu a eleganci z každého úhlu pohledu.

Tyto rostliny mohou mít různé významy v závislosti na barvě a také na zvoleném druhu. Jednou ze všech je ta růžová , která symbolizuje lásku a také vděčnost. Pokud je dána bílá orchidej, pak to má symbolizovat čistotu a nevinnost. Žlutí místo toho přejí prosperitu a štěstí do dalšího.

metoda pro orchideje

Stejně jako je krásné je darovat , musí být zachovány a zachovány tím nejlepším možným způsobem. Rostlina tohoto typu vyžaduje hodně pozornosti, takže to bude muset být zkušený zahradník, aby poradil, kam ji umístit a jak často ji zalévat. To není vše, ve skutečnosti existují způsoby, jak je rychle a snadno šířit.

Rozmnožování orchidejí: metoda školkařů

Každý druh rostliny vyžaduje jinou péči , nejsou všechny stejné. Rozmnožování je zvláštní proces a jako takový musí být aplikován správně podle typu, který máme.

K rozmnožování přímým odběrem větviček květů lze použít zeminu a plastovou láhev. Uvnitř půdy musí být zvláštní živiny, které mohou pocházet ze slupky brambor nebo ze slupky banánů.

orchidej

Chcete-li to provést, stačí odříznout stonek řezákem, abyste měli malé klíčky. Ihned poté se vloží do plastové láhve nebo do malé skleněné nádoby spolu se zeminou bohatou na bramborovou slupku.

Nalijte trochu vody a poté stonku otřete pomocí vaty. Tímto způsobem bude rostlina dezinfikována a zbavena všech druhů bakterií .

Oba konce pak musí být utěsněny voskem na svíčky a poté zakryty kouskem průhledné fólie. Do plastu udělejte pomocí párátka malé dírky a vše umístěte na osvětlené, vlhké místo s teplotou 25°C. Den po dni stříkejte vodou a vodou . Již po 4 měsících uvidíte, jak rostlina elegantně klíčí a operaci můžete opakovat donekonečna. Dávejte pozor, abyste sazenici nikdy neumístili na přímé slunce.