Orchideje, máte problém sledovat, jak rostou? Pouze pokud je takto zasadíte, nikdy neuhnívají a kvetou po celý rok. Zde je tajemství, které vám nikdo nikdy neřekl.

Orchideje

Znáte také metodu, jak přimět orchideje rychle růst a zabránit jejich hnilobě? Postupujte podle tohoto postupu. Poděkujete nám za skvělý tip , který zachrání vaše rostliny.

Orchidej, nejchoulostivější rostlina, o kterou je třeba pečovat

Rozhodnutí přivézt si rostlinu domů je jako adoptovat štěně: vždy se o něj budete muset starat. Tyto zelené šperky představují Zelené srdce nejen světa, ale i domova.

Orchidej

Je hezké mít mnoho malých kousků přírody na balkóně, terase nebo v nudných a mrtvých koutech našeho domova . Ale péče o rostliny není tak jednoduchá, jak se mnozí domnívají, zvláště pokud jste se nenarodili s darem zeleného palce.

Orchideje jistě patří mezi rostliny, které se chovají nejobtížněji . Krásné, s nádhernými barvami a květy, patří k nejžádanějším zeleným šperkům, kupovaným a darovaným , ale bohužel také patří k rostlinám, které snadněji umírají nebo nehledají květiny, když by měly.

Pokud nastanou tyto dvě poslední podmínky, znamená to, že něco děláte špatně. Dokonce i vaše orchideje , všimli jste si, hnijí nebo mají potíže s květem ? Pokračujte ve čtení, odhalujeme trik , který vám umožní oživit vaše nádherné rostliny během nanosekundy.

Technika, jak mít kvetoucí a zdravé orchideje

Péče o orchideje není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Tyto rostliny  rostou jinak než ostatní , jejich kořeny mají například tendenci rychle hnít , pokud o ně není náležitě pečováno.

Orchideje

Jen to, je to to, co se děje s vašimi rostlinami? Nebojte se, máme pro vás systém , který vám poskytne krásné a zdravé orchideje po celý rok. Nejprve si musíte pořídit 5litrovou plastovou láhev , které sejmete uzávěr a na které uděláte docela velký čtvercový otvor (vezměte na vědomí, že se dovnitř bude muset vejít naše rostlina).

Na dně láhve musíte pomocí malého nože vytvořit drenážní otvory. Místo toho můžete propíchnout uzávěr lahve a zasunout drát nebo věšák, do kterého budete nakonec muset orchidej umístit kamkoli budete chtít, dokonce i pověsit z balkonu.

V tomto okamžiku vyjmeme naši orchidej z květináče a začneme odstraňovat starý sadební materiál a poté odříznout poškozené kořeny. Mezitím si připravíme tuto směs , která bude sloužit jako přírodní hnojivo pro naši orchidej.

Do nádoby dáme 500 ml vody, do které přidáme dva stroužky česneku předem roztlučené v hmoždíři. Vše smícháme. Vodu , která mezitím absorbovala antiseptické vlastnosti česneku, přefiltrujeme a vatovým tamponem, který jsme do tohoto roztoku namočili, začneme čistit listy naší orchideje.

Proč děláme tento krok? Aby byla naše rostlina účinně chráněna před plísněmi : vůně česneku a jeho vlastnosti jsou schopny působit jako fungicid.

V tuto chvíli vložíme kořeny naší orchideje do vody a česneku a necháme 15 minut máčet. Mezitím si pořiďte borovou kůru , kterou koupíte ve školkách.

Pojďme k poslednímu kroku. Znovu vezměte svou dříve rozřezanou průhlednou plastovou lahvičku a vložte do ní houbičku nakrájenou na malé kousky , klasické zelené nebo bílé, které najdete také v květinářství.

Poté přidejte borovou kůru a nakonec svou orchidej , kterou jste nechali namočit ve vodě a česneku. Kořeny opět zakryjte borovou kůrou . Poté půdu zalijte stejným roztokem vody a česneku, do kterého jste ponořili rostlinu.

Tato operace se musí opakovat jednou za dva týdny . Uvidíte, že díky tomu vaše orchidej pokvete a zůstane se zdravými a robustními kořeny po celý rok.

Léky na orchideje