Orchideje, jako mít je plné květů a zdravé po celý rok? Tento proces musíte provádět jednou týdně. Uvidíte, jak je u vás doma krásně.

Orchideje

Orchideje patří mezi nejkrásnější rostliny pro milovníky zelených palců, ale udržet je krásné a silné se někdy zdá být obtížné. Existuje však náprava . Víte, jak je můžete udělat, aby byly zdravé po celý rok ? Prozradíme vám to.

Charakteristické orchideje a další vlastnosti

Orchidej patří do čeledi jednoděložných , která zahrnuje až 25 000 druhů a patří mezi oblíbené pěstitele květin, milované jak ve Španělsku, tak v Itálii, daří se jim v nejteplejších zemích , zatímco se nemohou rodit v oblastech, které jsou příliš chladné, jako je polární oblast. regionech nebo v těch, které jsou příliš vyprahlé jako pouště.

Orchideje

I když je jejich morfologie různorodá , jejich rozlišení rozhodně není složité. Jeho rozměry se pohybují od několika milimetrů délky až po 13,4 m jako u druhu Sobralia altissima.

Věděli jste, že některé mohou vážit i 100 kg ? Například druh Grammatophyllum . I jejich vůně, opravdu velmi příjemná, dělá z těchto rostlin opravdu mimořádné.

S různými, ale všemi krásnými barvami jsme zvyklí zejména na fialovou orchidej , ale věděli jste, že existují i ​​jiné odstíny? Je to například modrá orchidej , která symbolicky představuje harmonii a mír, růžová orchidej , která představuje lásku, zelená orchidej , která je naopak symbolem naděje.

Péče o orchidej není úplně jednoduchá věc. Někdy můžeme narazit na různé chyby , které mohou vést až k úhynu naší rostliny. Existuje však řešení, jak ho mít zdravý a bujný i po celý rok. Stačí tento proces provádět jednou týdně.

Jak mít rostlinu rok zdravou a bujnou

Orchideje jsou krásné rostliny, jejichž péče však může být poměrně náročná. Mnoho lidí uvádí, že svou rostlinu nemohou přežít déle než 3 měsíce. Jak to?

Orchidej

Odpověď je jednoduchá. Pokud ji budete zalévat příliš nebo málo a špatně, pokud ji vystavíte přímému světlu nebo ji umístíte do velmi vlhkého prostředí, budete zodpovědní za její smrt . Existuje však řešení, které vám nabízíme a které vám umožní těšit se z vaší krásné orchideje třeba i rok. Vše, co musíte udělat, je použít jednu jednoduchou přísadu: Epsomskou sůl.

Věděli jste, že je to super hnojivo? Také nazývaná hořká sůl , je bohatá na síru a hořčík a je proto vynikajícím řešením pro růst vašich orchidejí . Jak to můžete použít?

Jednoduše jej jednou týdně přidejte do půdy vaší rostliny . Postačí půl sklenice soli . Půdu pak budete muset dobře shrabat, aby ji ta úplně vsákla.

Uvidíte, že s tímto systémem bude vaše orchidej nejen produkovat nádherné květy, ale bude bujná po celý rok . Epsomskou sůl můžete také nanést přímo na listy vaší orchideje prostřednictvím směsi , kterou si snadno připravíte doma.

Stačí 4 litry vody, do které přidáte dvě polévkové lžíce soli . Poté dobře promíchejte, aby se sůl rozpustila , a pomocí rozprašovače namočte půdu a listy. Jak vidíte, řešení je vždy doma.

Jediná ingredience vám umožní užívat si orchideje dokonce 12 měsíců ! Vždy však zvažte některé důležité faktory, jako je teplota a světlo. Orchideje zvládnou minimální teplotu 16 stupňů a maximálně 24 stupňů.

Ideální by bylo udržovat je v prostředí mezi 20 a 22 stupni. Světlo je ideální pro jejich kvetení, ale ne přímé světlo, protože by mohlo spálit květy a listy. Pro zalévání platí také důležité pravidlo: nedoporučuje se používat ten z kohoutku, který je často plný vápence . Nejlepším řešením je použít čištěnou vodu a zalévat orchidej brzy ráno.

Epsomská sůl