Existuje způsob, jak udržet orchideje vždy vzkvétající a s dlouhou životností. Tady je to, co to je.

Orchideje

V našich domovech se již od pradávna vyskytují rostliny, které jsou považovány za okrasné prvky, včetně některých velmi elegantních, které v minulosti také naznačovaly sociální status člověka, který v daném domě žil.

Není náhodou, že i dnes jsou v některých městech zahrady a náměstí , které vždy vzkvétají a které kdysi patřily významným rodům těchto měst, které se o ně staraly.

Orchideje: jak je udržet naživu po velmi dlouhou dobu

Touha mít dům plný rostlin je způsobena krásou, kterou některé z nich uvolňují a která může poskytnout vizuální radost, a to nejen proto, že jsou užitečné i z jiných důvodů.

Stačí říci, že rostliny , zejména sukulenty, v některých místnostech mají tendenci absorbovat veškerou vlhkost a následně zabránit kondenzaci a tvorbě plísní na stěnách, které pak budeme nuceni odstranit.

Ale to není vše, naše rostliny produkují květy a ty jsou užitečné pro hmyz, opylující druhy, které budou muset po dlouhé cestě najít útěchu a najít nektar, aby mohly vykonávat svou práci, což je velmi užitečné pro ekosystém.

Orchideje: jak je udržet stále bujné

Rostliny je tedy vždy lepší mít doma a na trhu najdeme mnoho z mnoha druhů, ale nejrozšířenějším a nejkupovanějším, který se označuje i jako velmi vítaný dárek, je orchidej .

Vyskytuje se v mnoha barvách a tvarech, ale tato rostlina byla vždy považována za jednu z nejelegantnějších vůbec a její údržba se doporučuje i těm, kteří nemají zelený palec.

Tato rostlina se vyznačuje velmi hustými a voskovými listy , které by se obvykle měly vždy čistit roztokem, který může být s vodou a mlékem, aby se nehromadil prach a aby zůstala stále lesklá.

Tajná metoda

Ale ne každý ví, že existuje tajemství, které zajistí, že tato rostlina okamžitě nezemře a zůstane naživu roky a roky. Nejprve se musíte ujistit, že jeho listy nejsou shnilé.

Pokud ano, měly by být odstraněny a mezi jeden a druhý list by měl být vložen bavlněný kotouč namočený ve vodě Poté vezmeme naši rostlinu a uvidíme, zda existují vzdušné kořeny , které rostou mimo květináč.

Pokud ano, přesvědčme se, že se tyto vejdou do jiného poměrně velkého květináče nebo nádoby plné vody a ponoříme naši rostlinu do předchozího květináče .

Orchideje: jak je udržet stále bujné

Tímto způsobem rostlina a všechny kořeny nasají potřebnou vodu a orchidej bude dále bujně a spontánně růst a rozkvete velmi velké a barevné květy.

Když vidíme, že se voda chystá spotřebovat, dáme místo nádoby podšálek, aby se uvolňovaná voda mohla periodicky měnit.

Jedině tak budou naše orchideje moci zůstat naživu velmi dlouho a my se s nimi budeme moci chlubit v našich obývácích nebo kdekoli budeme chtít.