V posledních letech jsou orchideje velmi trendy. Jak se o ně nejlépe starat, aby byly vždy vitální? Zjistěte níže. 

Bujné orchideje

Orchideje jsou tropické rostliny, které jsme se již naučili oceňovat i v našich domovech jako prvky zařízení .

Orchideje: vlastnosti kouzla

Orchideje , považované za krásné a fascinující rostliny, pocházejí z tropických zemí . Jejich pěstování ještě před několika lety probíhalo ve sklenících nebo ve velmi vlhkém a horkém prostředí.

Orchideje

V průběhu let však lze nejrozšířenější orchideje pěstovat i ve více evropských prostředích , které se vyznačují výrazně méně mírnými teplotami než tropy. Vědci pak dali život novým hybridům , rozhodně odolnějším a snadno reprodukovatelným.

Název orchideje má latinský původ a znamená varlata, což je termín, který odkazuje na některé hlízy, které jsou jasně patrné na základně pozemských druhů, které jsou endemické v Itálii, v horách nebo kopcích.

Kromě barevných květů jsou velmi krásné také listy orchidejí . Jsou celé, oválné nebo stuhovitého tvaru s masitou konzistencí. Tvar květů je velmi dobře rozpoznatelný a je tvořen třemi kališními lístky nahoře a třemi okvětními lístky dole, z nichž střední se nazývá labellum.

Kořeny orchidejí jsou vzdušného typu a jsou masité. Mají absorbovat vlhkost ze vzduchu a povrchů, na kterých ulpívají.

Často se po prvním odkvětu má za to, že orchidej je mrtvá a zapomíná se o ni starat. Ve skutečnosti, na rozdíl od toho, co se věří, existuje jen velmi málo triků, jak mít doma zdravou orchidej. Navíc je tu trik, který se vám chystáme prozradit níže a který vám umožní mít zdravé a bujné orchideje. Podívejme se, co to je.

Bujné orchideje? Stačí jedna lžíce

Pokud vaše orchideje ještě nekvetly, možná potřebují výměnu vzduchu. Ve skutečnosti tyto rostliny obvykle kvetou, když dochází k sezónním změnám. Ať tak či onak, existuje přírodní složka , která může orchidejím pomoci prospívat. Slouží ke zvýšení proliferace kořenů a jejich aktivaci.

Surovina, kterou najdete ve všech našich kuchyních, je česnek. Ano, čtete správně. Na orchideje lze nanést česnekový prášek . Česnek je ve skutečnosti antibiotikum, které chrání rostliny před houbovými chorobami a hmyzem. Může pomoci odstranit všechny odumřelé kořeny a listy.

Chcete-li jej použít jako tekutou výživu pro orchideje, stačí přidat lžíci do sklenice. Dále je třeba zalít vroucí vodou a dobře promíchat. Po vychladnutí sklenice s obsahem.

Zdravé orchideje

U středně velkých orchidejí se použije pět lžic vody a nasekaný česnek. Operace, která by se měla opakovat každé 2 týdny. Bylo by lepší nedávat orchidejím příliš mnoho tekuté potravy, protože jinak nebude dosaženo požadovaného výsledku.