Orchidej Phalaenopsis : Zde je nejsmrtelnější chyba, které riskujete. Riskujete, že rostlinu po 7 dnech vyhodíte.

Orchideje

Jednou z nejkrásnějších zimních květin, kterou si doma můžete nechat, je orchidej phalaenopsis : podmínky prostředí a chladné zimní teploty nejsou vždy velkým přínosem pro bujný růst rostliny.

Z tohoto důvodu je velmi důležité řídit se dobrými triky odborných školkařů a vyvarovat se chyb , které se mohou stát osudnými pro dobré přežití kultivaru. Jaké jsou chyby, kterých se při péči a pěstování této vytrvalé byliny nesmíte dopustit? Pojďme to zjistit.

Orchidej: vytrvalá rostlina, která dodává nádech elegance

Orchidej je vytrvalá bylina patřící do čeledi ” Orchidaceae ” , která pomáhá dodat vašemu domácímu prostředí nádech elegance a třídy . Stejně jako všechny květinové rostliny potřebuje orchidej zvláštní péči a pozornost. Existuje několik chyb, které se mohou ukázat jako smrtelné a mohou ohrozit krásu a zdraví rostliny. Zde jsou chyby, které byste neměli dělat.

léčit orchidej

Orchidej: zde jsou nejčastější chyby

Existují běžné chyby , které, pokud se dopustíte, mohou způsobit zhoršení stavu vytrvalé byliny.

  • Špatný plastový hrnec

Jednou z nejčastějších chyb je přemístění orchideje do plastového květináče . Je dobré se rozhodnout pro průhledný květináč, kde kořeny orchidejí rostou silnější a zdravější. Průhledný květináč vám umožní sledovat stav kořenů rostliny.

  • Malá vlhkost

Aby přežila, je pro bujný růst orchideje nezbytná vlhkost . Udržování víceleté rostliny na suchém vzduchu může způsobit její odumření. Úroveň vlhkosti nesmí být nižší než šedesát procentních bodů: koupelna a kuchyně jsou dvě nejlepší a nejvlhčí místa pro udržení orchideje.

  • Přímé sluneční světlo

Další častou chybou je držení orchideje na přímém slunci . Orchidej je tropická rostlina, která miluje pobyt ve stínu a není v přímém kontaktu se slunečními paprsky, které mohou poškodit a vysušit jasně zelené listy. Ani poupata orchidejí, kdysi poškozená slunečními paprsky, už nerostou. Dobrou radou školkařů je umístit orchidej do stínu, kam sluneční světlo dopadá nepřímo.

orchidej
  • Nevhodné hnojivo

Další častou chybou je přihnojování rostliny nevhodným hnojivem . Vytrvalá bylina musí být přihnojována specifickými přípravky, které mají vyšší množství dusíku než K a fosfor. Dobré chemické rovnováhy je dosaženo při dodržení vzorce 30, 10, 10 nebo 10 dílů fosforu, 10 dílů draslíku a 30 dílů dusíku. Je-li přísun živin nevyrovnaný, může u tropické rostliny snadno dojít k degenerativnímu procesu.

Zde jsou nejčastější chyby , které by se při domácí péči a pěstování orchideje neměly dělat.