Zde je to, co se může stát rostlinám po několika sekundách, pokud je zalijete perlivou vodou.

Zalévání rostlin

Mnozí si vždy kladli otázku, zda je možné používat perlivou vodu k zalévání pokojových rostlin. Odpověď v tomto smyslu je kladná . Voda ve verzi s bublinkami je optimálním pomocníkem pro různé domácí zahradnické operace. Podívejme se proč.

Používání perlivé vody pro lidi: výhody

V mnoha italských rodinách je přítomnost vody v perlivé variantě, vzhledem k tomu, že ji mnozí preferují před klasickou. Ale tento typ vody se obecně používá k uhašení žízně.

perlivá voda

Ve skutečnosti mají bublinky důležité vlastnosti, které lidé, kteří si je denně vybírají, velmi oceňují, jako je například skutečnost, že uhasí žízeň, ale nejen to.

Tento druh vody nabízí účinné trávicí funkce , což je aspekt značného významu pro jedince, kteří vykazují zažívací potíže.

Proto ti, kteří mají problémy se zažívacími potížemi nebo nějakou formou tíže v žaludku, pijí raději vodu s bublinkami . Vzhledem k tomu, že je pro tento druh lidí ideální, a to i díky oxidu uhličitému obsaženému v perlivé vodě.

Málokdo si však uvědomuje velmi důležitý aspekt, pokud jde o jednu z volitelných vlastností souvisejících s používáním tohoto druhu vody.

Ve skutečnosti je jedním z nejplatnějších způsobů použití vody s bublinkami to, které souvisí se zahradničením. Je to proto, že právě přítomnost těchto vzácných bublinek uvnitř může být platnou podporou, když se chcete o své rostliny postarat tím nejlepším způsobem.

To bylo zjištěno díky specifickým studiím, které zdůraznily, jak může být perlivá voda pro rostliny vynikajícím spojencem. Umožňuje totiž značně stimulovat jejich růst.

Proč je sycená voda pro rostliny dobrá?

Použití perlivé vody spojené se zavlažováním rostlin je naprosto proveditelné. To je založeno právě na studiích, které byly v tomto ohledu provedeny a které to nejen plně potvrzují, ale jsou také docela překvapivé.

Na základě studie provedené přesně na University of Colorado v roce 2002 bylo možné zjistit, že voda s bublinkami je pro rostliny ideální, protože má tendenci extrémně viditelným způsobem zlepšovat jejich zdravotní stav.

Rostlina

Jedním z důvodů je nepochybně následující: v této vodě je rozpuštěno mnoho živin , které jsou pak asimilovány kořeny.

Mezi těmito prvky najdeme například vodík, fosfor a draslík . Některé z nejdůležitějších živin, které umožňují rostlinám růst rychleji, zdravěji a s mnohem jasnějším odstínem zelené.

Proto je vhodné začít si zvykat na zalévání rostlin perlivou vodou. Přestože se stále jedná o zvyk, který se ještě nerozšířil, je to praxe, která může pokojovým rostlinám přinést obrovské výhody.

Užitečné tipy: co dělat a co nedělat

Pokusme se ale podrobně pochopit, jak na to: tuto formu zálivky je vhodné praktikovat alespoň jednou týdně.

Zalévání

Ideální čas představuje večer, abyste mohli jít regenerovat své rostliny z jakéhokoliv horka během dne.

V každém případě je důležité pamatovat na to, že použitá voda musí mít pokojovou teplotu.

Pro správný postřik zalévejte kolem základny rostliny, aniž byste smáčeli její listy. Mokré listy jsou totiž náchylnější k chorobám. To je důvod, proč musíte během tohoto procesu projevit velkou pozornost a pečlivost.

Nakonec před použitím perlivé vody musíte zkontrolovat, zda neobsahuje cukr, aby nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu rostlin.

Perlivá voda a rostliny, dokonalá kombinace

Jak již bylo uvedeno dříve, různé studie to podporují, například ta, kterou provedla University of Colorado v roce 2002, která zdůraznila, jak perlivá voda může podporovat vývoj rostlin a chránit jejich zdraví.

Na druhé straně existují různé živiny, uvnitř kterých, jak již bylo zmíněno, jsou  hořčík, vodík, kyslík, vápník, síra, fosfor, uhlík a draslík.

Právě díky těmto rostlinám mohou růst zdravě a s krásnou zelení.

Jakkoli se to může zdát bizarní, je důležité začít to brát v úvahu pro dobro našich rostlin a nezapomínat na zavedení malých opatření, která zabrání zhoršení jejich zdravotního stavu.

Pokud voda například obsahuje cukr nebo sůl, může to kořenům dost ztížit její vstřebávání a například přilákat mravence .

Mravenci

Stručně řečeno, i když se některé akce mohou zdát neškodné, mohou opravdu zničit všechno.

Ode dneška je tedy ve vašich zavazadlech znalostí tato dobrá zpráva.