Pokud chcete bujnou orchidej se spoustou světlých listů, musíte ji zalévat tímto způsobem. Existuje přísada, kterou velmi dobře znáte a která je schopna zachránit vaši rostlinu.

Silná orchidej se spoustou jasných listů

Všimli jste si, že vaše rostlina už není krásná a zdravá? Začínají listy žloutnout? Žádný problém! S tímto receptem budete mít energickou orchidej se spoustou zářivých listů . Zde je to, co potřebujete.

Jak se starat o orchideje

Přestože je lze považovat za silné a odolné rostliny vůči různým teplotám a různému prostředí, péče o orchidej není tak jednoduchá, jak se může zdát.

Rozmanitost orchidejí

Tento druh rostliny , který si mnozí kupovali a mnozí je dávali jako dárky, zejména těm, kteří nejsou odborníky na zelený palec, se hodně prodává díky tomu, že se snadno přizpůsobí jakémukoli prostředí , dokonce i bytu, a především proto, že ano. nevyžadují stejnou péči jako jiné náročnější rostliny.

Přesto, bez ohledu na to, jakou pozornost věnujete svému nádhernému zelenému šperku, může se stát, že se něco pokazí. Všimli jste si například v poslední době, že vaše listy orchidejí už nejsou tak krásné a zdravé, jako bývaly? Ptáte se, jak je to možné? Odpověď je jednoduchá: nezacházíte s tím správně .

Přestože je orchidej rostlina, o kterou je třeba se snadno starat, stále vyžaduje pozornost. Například s příchodem jara byste měli začít měnit svůj zavlažovací režim . Tato rostlina nikdy nepotřebuje hodně vody , ale pokud se teploty zvýší, budete ji pravděpodobně muset zalévat 3x týdně místo 1x. Dávejte také pozor na slunce.

S nástupem krásných dnů a sluncem připraveným ozařovat naše domovy svými paprsky byste své rostlině mohli skutečně ublížit, pokud ji nepřemístíte na místo, kde sluneční paprsky neškodí . Na jaře a v létě preferujte světlá místa, ale ne v přímém kontaktu se sluncem , kam orchidej umístěte.

Pokud jste si všimli, že vaše rostlina v poslední době není tak krásná a zdravá jako dříve, čtěte dál. Dnes prozradíme, jak mít energickou orchidej se spoustou zářivých listů . Stačí si připravit tento recept.

Vitální orchidej se spoustou listů – potřebujete pouze tuto přísadu

Začala vaše orchidej onemocnět? Listy už nejsou tak zdravé a vitální jako kdysi, ale žloutnou? Nebojte se, máme řešení vašeho problému .

V tomto příspěvku vám pomůžeme zachránit vaši krásnou rostlinu . Věděli jste, že k vytvoření silné orchideje se spoustou listů vám postačí jedna ingredience ? Pokud vyzkoušíte tento recept, dáte své rostlině nový život.

Jak dobře víte, všechny rostliny potřebují k přežití živiny , které někdy nejsou schopny přirozeně absorbovat. To je důvod, proč je v některých případech nutné sáhnout po hnojivech .

Na trhu je jich mnoho, ale ne vždy přírodní. Víte, že zelené hnojivo si můžete vyrobit vlastníma rukama a opravdu levně? Ke kouzlu potřebujete pouze jednu ingredience: česnek .

Česnek mít energickou orchidej se spoustou jasných listů

No ano, čekali jste to někdy? Právě česnek, který používáte v kuchyni, bude pro oživení vaší rostliny nesmírně užitečný . Příprava tohoto receptu je opravdu jednoduchá a zabere vám jen chvilku.

První věc, kterou musíte udělat, je získat stroužek česneku , který budete muset po zalití česneku 1 litrem vody nasekat a umístit do vzduchotěsné nádoby.

Nechte česnek nasáknout po dobu 24 hodin , poté sceďte roztok do rozprašovače a začněte smáčet listy a půdu vaší rostliny. Nebudete věřit svým očím: za pár dní budete mít bujnou orchidej se spoustou zářivých listů . Česnek je ve skutečnosti přírodní hnojivo schopné vyléčit i tu nejnemocnější rostlinu.

Pokud je pravda, že je pro nás extrémně zdravá – ač její vůně a chuť je dosti štiplavá –, je také skutečným všelékem na rostliny . Česnek bohatý na draslík, jód a fosfor pomáhá vaší orchideji rychle dorůst zdraví a síly . Ale to není vše: je také schopen udržet nebezpečný hmyz a parazity daleko od rostliny . Věděli jste, že i slupka česneku – nejen jeho dužina – se může hodit?

Slupky pouze rozdrtíte na jemný prášek , který pak můžete přisypat do zeminy v květináči . Poté pokračujte v zalévání rostliny, aniž byste to s vodou přeháněli. S touto 100% přírodní technikou obnovíte nový život své nádherné orchideje.