Zalévání orchidejí tímto způsobem je skvělé, jak radí nejzkušenější školkaři: metoda je velmi snadná.

zalévat orchideje

Orchideje jsou krásné a smysluplné rostliny Dávné populace dávaly tuto rostlinu jako projev díkůvzdání, vděčnosti nebo darovaly něco elegantního. Zkrátka rostlina s nádhernými květy s jedinečnými barvami různých typů. Ne náhodou se odborní školkaři snaží poradit, jak orchideje zalévat, umístit na správné místo v domě či zahradě. Péče o tuto rostlinu je náročná, ale nezbytná. Málokdo ví, že existuje přírodní složka, která rostlinu zalévá a důkladně ji vyživuje.

Orchidej, elegantní rostlina, o kterou je třeba se co nejlépe starat

Tajemstvím této rostliny je její krása, její barvy a střední obtížnost pěstování. Ve skutečnosti ne každý je schopen zvládnout tak komplikovaný typ rostlin. Pokud se však budete řídit pokyny zkušených zahradníků, budete moci dosáhnout dlouhé životnosti.

způsob zalévání orchidejí

Existuje mnoho druhů orchidejí s různými barvami pro své královské květy. Je to elegantní rostlina, která vyšperkuje každé prostředí. Preferuje vlhké a dobře osvětlené místo, kde může  růst v naprosté harmonii . Miluje teplo a nesnese náhlé změny teplot.

Jeho půda musí být stále vlhká, ale nikdy v ní nesmí být stojatá voda, protože by mohla způsobit uhnívání kořenů. Nekonečná kúra, která je také založena na výživě. Málokdo ví, že existuje přírodní složka schopná poskytnout veškerou výživu, kterou potřebuje.

Přírodní přísada pro zalévání orchidejí

Jak již bylo zdůrazněno, pokud jde o tuto elegantní rostlinu mnoha barev, vždy vyvstává otázka, jak ji krmit . Zkušení školkaři nepoužívají chemikálie, bohaté na konzervační látky. Pro výživu a ochranu rostliny se rozhodnou pro banánové slupky.

Banánová slupka je aktivní koncentrát minerálů a vitamínů, jako je draslík, který je pro tuto rostlinu nepostradatelným prvkem. Hnojivo z banánové slupky pro orchideje je nepostradatelné plus.

banánová slupka pro orchidej

Tato voda bude obohacena o hořčík a draslík , stejně jako o důležité vitamíny pro silný růst stonků a lepší kořeny. Lze je přidat do kompostu, nebo vznikne esenciální voda bohatá na účinné látky.

Voda připravená doma přímo a snadno. Ve skutečnosti bude stačit slupky nakrájet nebo nasekat a poté vložit do nádoby. Ten zalijte vodou a nechte 24 hodin na slunci, aby vše stihlo macerovat. Barva vody se změní na oranžovo/cihlově – hnědou a je dána živinami. Vodu přefiltrujte a poté rostlinu zalijte, akci opakujte i jednou týdně.

V případě pochybností požádejte přímo svého důvěryhodného školkaře o okamžité a správné ošetření.