Pokud tuto rostlinu máte doma i vy, vězte, že jste velmi šťastný člověk. Proto je tak vzácné, nikdy byste to neuhodli.

Pavoučí rostlina

Tato rostlina stojí hodně. Proto je to jako mít doma hlídaný poklad, pokud jej vlastníte. Sledujte čtení: patříte mezi ty šťastlivce?

Rostlina, která stojí za poklad: proto

Pokud jste také šťastnými majiteli této rostliny , vězte, že máte doma jakýsi poklad. Už jste to někdy viděli nebo dali? Jeho vědecký název je Chlorophytum comosum nebo Falangio, ale je také známý více „běžně“ jako „pavoučí rostlina“ nebo „stužka lásky“.

rostlina Phalanx

Světlá, krásná a nenáročná na péči, je to ideální rostlina do interiéru. Patří do čeledi Asparagaceae a je původem z Jižní Afriky, proto je jasné, že musí být umístěn v teplém a světlém prostředí . Ale pozor, světlo na něj nesmí dopadnout přímo, jinak je riziko spálení velmi vysoké!

Jednoduchost , s jakou se dá ošetřit , dělá z této rostliny vítaný dárek i pro ty , kteří nemají zelený palec . Věděli jste, že vydrží i docela nízké teploty ? Dokonce až do -2°! Stručně řečeno, riziko, že zemře, je opravdu velmi nízké.

Proč tato rostlina, tak běžná a tak jednoduchá na péči, představuje malý poklad pro toho, kdo ji vlastní ? Pojďme to zjistit.

Všechny vlastnosti Falangia

Tato rostlina z Afriky, ideální pro zdobení kuchyní, oken nebo koupelen , nejenže pomůže vašemu domovu vypadat krásnější a jasnější, ale také přinese řadu výhod pro životní prostředí . Proč vám to říkáme? Z různých a jednoduchých důvodů.

Příruba

Nejprve odhalíme první tajemství. Tato pokojová rostlina je schopna absorbovat veškerou vlhkost v domě ! Zdá se vám to málo? S odvlhčovači můžete dát sbohem, stačí si pořídit tento malý zelený klenot. Tato vlastnost není bezvýznamná. Víte, že vlhkost v domě může zhoršit zdravotní stav astmatiků , pokud je přítomna? Falanga vám může zachránit kůži!

Další mimořádná vlastnost: pavoučí rostlina je schopna eliminovat oxid uhelnatý a xylen , dvě z nejnebezpečnějších znečišťujících látek na světě. Očištění vašeho domova od těchto toxických prvků vám umožní dýchat čistý vzduch. Tím ale jeho výhody neskončily.

Věda dokázala prokázat, že tato nádherná rostlina má dokonce i terapeutickou funkci : věděli jste, že dokáže hojit zranění a jizvy ? Pak jsou bohaté na polysacharidy , které jsou součástí hydrokoloidní skupiny , které jsou regulátory a stabilizátory vlhkosti v epidermis , což jí pomáhá být ještě viskóznější.

Vynikající řešení proto pro ty, kteří trpí citlivou, snadno podrážděnou a suchou pokožkou . Zkrátka, jak vidíte, pokud vlastníte tuto rostlinu, která má mimořádné až zázračné vlastnosti , máte jistě doma poklad, o který se musíte starat.

Můžeme mluvit o jeho kráse? Je to opravdu krásná rostlina, její špičaté a dlouhé listy , které mohou být v závislosti na druhu intenzivně zelené nebo dokonce bílé, dělají pavoučí rostlinu také esteticky krásnou.

Není příliš velký, nikdy nepřesáhne 75 cm na výšku . Na jaře ze sebe vydá to nejlepší: z jejích stonků vyraší malé bílé, voňavé a jemné kvítky.

Zastavme se však na chvíli u jeho hlavní charakteristiky. Vědecké studie prokázaly, že takzvaná „Fiocco d’amore“ je jednou z hlavních čistících rostlin , která je dokonce schopná absorbovat až 95 % oxidu uhelnatého přítomného ve vzduchu.

Odstraňuje také formaldehyd ze stěn a podlah. Prozradíme i další malou zajímavost, věděli jste, že se její listy dají použít na čaj nebo nálev ? Zkrátka má opravdu nespočet vlastností.

Pavoučí rostlina