Abyste měli bujné a krásné květy po dobu tří let, stačí jen jeden šálek s těmito přísadami: školkařská metoda funguje okamžitě.

Svěží květiny

Mít květinovou zahradu nebo terasu , která hýří barvami a vůněmi, je prostě krásné, ale také je potřeba umět rostliny znát a starat se o ně. Existuje mnoho typů, stejně jako jejich neustále se měnící potřeby a – ne vždy – snadno použitelné. Zkušení zahradníci chtějí odhalit malé tajemství, protože jen s jedním šálkem přírodního hnojiva můžete získat hodně.

K čemu slouží rostlinné hnojivo?

Hnojivo, ještě lépe, pokud je přírodní , se skládá z řady živin pro rostlinu. Obvykle je bohatá na vápník, draslík, síru a všechny živiny pro půdu, pomáhá rostlině růst zdravě a mít krásné květy.

Půda musí být úrodná, správně vyživená a hydratovaná, poskytující rostlině vše, co potřebuje pro vývoj a obživu.

Funkce hnojiva lze shrnout takto:

  • Hnojit půdu
  • Půdu důkladně nakrmte
  • Pomoc v případě choroboplodných zárodků, bakterií a rostlinných anomálií.
Hnojivo pro rostliny

Obecně platí, že hnojivo se musí přidávat do půdy v obdobích roku, která se liší podle druhu rostliny. Bez ohledu na použité ingredience tento produkt napomáhá pH půdy a vyživuje hluboko od kořínků.

Existují chemická hnojiva, ale je možné si je připravit i doma za pomoci přísady bohaté na esenciální rostlinné živiny.

Svěží květy s tímto přírodním hnojivem

Jsou to zkušení zahradníci, kteří chtěli odhalit konkrétní recept, který zahrnuje použití přísady. Jedná se o známé a velmi oblíbené ovoce , které se obvykle užívalo samotné nebo k přípravě dezertů a zmrzlin.

Bylo zjištěno, že jeho slupka je vynikajícím přírodním hnojivem pro rostliny, zejména pro ty, kteří chtějí mít vždy zdravé a bujné květy. Hlavní složky jsou následující:

  • Slupky z papáji
  • Vodopád
Papáje hnojivo

Vezměte tyto dvě jednoduché přísady a vložte je do mixéru. Nechte dvě minuty promíchat a sekat a poté vše nalijte do nádoby. Po několika minutách filtrujte, dokud nezískáte vynikající tekutinu, která se použije jako přírodní hnojivo.

Přiměřené množství nasypte přímo na zem a nechte působit: tuto výživu můžete podávat znovu asi po měsíci , aby rostlina měla vše potřebné a květy byly krásné i zdravé.

Pro nezasvěcené je papája tropické ovoce, které patří do čeledi Caricacee, bohaté na antioxidanty. Zrodilo se v Mexiku z malého stromu, který se prezentuje zvláštním a protáhlým tvarem s různými barvami kůry, jako je oranžová, žlutá nebo zelená.

Používá se jako hnojivo, protože je bohaté na draslík, hořčík, vitamín C, vitamín A, folát a karotenoidy.