Žloutnutí látek je jedním z nejčastějších problémů hospodyněk. Bohužel po čase nemusí být vaše prádlo bílé. K odstranění žlutosti je proto nutné používat přírodní prostředky: zde je návod!

Jedlá soda a peroxid vodíku

Bílé a parfémované prádlo bezpochyby dodává nesmírný pocit čistoty a svěžesti. Postupem času však mohou naše látky zežloutnout. Ne každý ví, že k odstranění žluté stačí uvést do praxe přírodní lék.

Vyřešení tohoto velmi běžného problému v domácnosti zabere pouhé 2 minuty. Ušetříte tak čas, námahu a dokonce i spoustu peněz. Budete muset použít pouze přírodní prvky, které jistě budete mít ve spíži. Proces je rychlý a snadný: všechny detaily.

Bílé prádlo: jak odstranit žluté za 2 minuty

Domácí práce nám vždy ukradnou spoustu času a problémy rozhodně nikdy nechybí. Jednou z nejčastějších nepříjemností, která vždy potrápí mnoho lidí, je zažloutlé oblečení. Například staré plechy po několika letech ztrácejí svou bělost a začínají mít nažloutlou barvu.

Většinou se tento hrozný jev stane, když oblečení zůstane ve skříni příliš dlouho. Hlavně nevzhledné nepohodlí, které lze ale vyřešit do 2 minut. Stačí uvést do praxe zcela přírodní prostředek. Budete potřebovat pouze prvky, které najdete ve spíži.

Tímto způsobem ušetříte spoustu peněz. Rozlučte se se všemi těmi obvyklými chemikáliemi, které kupujete v supermarketu. Navíc se jedná o udržitelnou volbu , která slouží k ochraně životního prostředí a také našeho zdraví. Postup je velmi jednoduchý a rychlý, zabere vám dvě minuty: všechny detaily.

Zažloutlé prádlo

Postup odstranění žluté z oblečení

Bílé a čerstvé prádlo nám jistě přináší velkou spokojenost. Ale když je oblečení zažloutlé, jak se chováme? Musíme využít zcela přírodní prostředek, který nám může pomoci.  Bělení nebylo nikdy jednodušší.

Budete muset získat pouze tři ingredience, které najdete ve spíži. Řeč je o jedlé sodě, peroxidu vodíku, také známém jako peroxid vodíku a biologicky rozložitelném mýdlovém prášku.

Namáčení bílých hadříků

Vezměte nádobu a nalijte tři lžíce jedlé sody, tři peroxidu vodíku a tři mýdlového prášku. Promícháme a vytvoříme směs zrnité konzistence. Dále vezměte misku a naplňte ji vroucí vodou. 

Nyní stačí zažloutlé oblečení namočit alespoň na 60 minut. Po uplynutí hodiny proveďte klasické praní a uvidíte, že vaše prádlo bude velmi bílé a velmi voňavé. Vyřešíte tak velkou nepříjemnost, ušetříte spoustu peněz a navíc budete mít ohled na životní prostředí a své zdraví.