Ne každý ví, že orchidej je velmi starobylá květina a všichni ji milují. Stále více lidí se nadchlo pro tuto krásnou rostlinu. Jeho tvary a barvy jsou nádechem elegance a rafinovanosti. Ale jak můžeme udělat orchideje svěží? Existuje trik, který málokdo zná: pojďme zjistit víc. 

Znovuzrozená orchidej

Jak dobře víte, existuje mnoho druhů orchidejí. Jedním z nejoblíbenějších a nejrozšířenějších je Phalaenopsis . Je zvolen tak, aby dodal místu, kde se nachází, punc elegance, ve skutečnosti je možné jej obdivovat doma, v obchodech a dokonce i v kancelářích. Jako každá rostlina však potřebuje hodně pozornosti a hodně péče.

Vypěstovat si ho není tak snadné, ale existuje trik, který vás nechá oněmělý, v několika krocích ho dokážete udělat svěží a zdravý jako nikdy předtím: pojďme zjistit, jak na to, budete ohromeni, jakmile uvidíte výsledek: všechny detaily.

Bujné a zdravé orchideje: Zde je návod, jak na to

Abyste mohli orchidej dokonale vypěstovat, je nutné znát základy této rostliny, vlastně je dobré začít od kořenů. Aby byla vždy zdravá, budete ji muset dát do vázy jakéhokoli typu, ať už je to terakota, plast nebo dokonce látka.

Ale nejlepší volbou, kterou můžete udělat, je pěstovat ji ve skleněné nebo průhledné váze, aby její kořeny získaly ten správný jas. Pokud máte alespoň jeden, jistě jste si všimli, že kořeny jsou pokryty bílou vrstvou , protože rostlina tak může absorbovat správné množství vody.

Kořeny orchidejí

Průhledné květináče jsou také velmi užitečné pro průběžnou kontrolu zdravotního stavu rostliny. Kromě toho jsou všechny kořeny vzdušné, takže orchideje nemusí růst v půdě. Ale ne každý ví, že k jejich růstu v dokonalém zdraví lze použít jiný prvek. Od prvních dnů uvidíte, že budou super bujné . Postup je opravdu jednoduchý: pojďme zjistit víc.

Použijte tento materiál místo zeminy – neuvěřitelný výsledek

Ne každý ví, že aby byly orchideje vždy zdravé a bujné, je nutné umístit prvek na místo země . Hovoříme o materiálu, který málokdo zná, totiž o perlitu.

Proč je to dobré pro tuto rostlinu? Perlit je vulkanického původu, a proto je výborným tepelným izolantem. Pomáhá také zakořenění větví.

Perlit

Vzhled je velmi podobný polystyrenovým kuličkám, ve skutečnosti je perlit bílý a velmi světlý, dokonce nemění pH orchideje . Školkaři jej používají k podpoře růstu a vývoje rostliny, protože umožňuje správný příjem vody a usnadňuje dýchání kořenů, protože se nezhutňuje jako země, a proto není možné, aby voda stagnovala.