Pro rostliny, které máme doma nebo na zahradě, se hodí přísada, kterou obvykle vyhazujeme. Zde je návod, jak jej používat.

rostlinná složka

V našich domovech, ke zkrášlení našich pokojů, používáme jako kus nábytku některé rostliny různé povahy, které nám pomáhají mít pěkný a krásný dům na pohled.

Mnohé z těchto rostlin jsou užitečné nejen pro svou estetickou funkci, ale také pro zabránění tvorbě plísní na stěnách kvůli kondenzaci vlhkosti, která může vznikat.

Rostliny: Zde je to, co můžeme použít místo toho, abychom to vyhazovali

Někteří z těchto stálezelených přátel totiž mají tendenci veškerou přebytečnou vlhkost absorbovat a zadržovat ji, takže dochází ke stále přítomné výměně vzduchu i díky jejich fotosyntéze.

Jako u každé rostliny a stromu i díky této metodě dochází k výměně oxidu uhličitého a kyslíku, což se může ukázat jako skutečně zdravé pro lidský organismus, a proto bude vzduch, ve kterém jsou rostliny chovány, vždy pravý.

Tyto rostliny ale najdeme i venku, zejména na našich balkonech a zahradách a musíme být velmi opatrní s jejich údržbou, protože nepřízeň počasí by je mohla poškodit.

Rostliny mimo naše domy jsou užitečné pro ekosystém , protože hmyz se může usadit na jejich květinách a čerpat potřebný nektar, aby pak mohl pokračovat v opylování.

Rostliny: zde je tajná přísada

To je velmi důležité, protože planeta se díky opylujícímu hmyzu stává zelenější a zdravější a mít zahradu plnou květin a rostlin nedělá nic jiného, ​​než že pomáhá těmto našim malým kamarádům.

V poslední době vždy existoval tlak na to, aby si člověk uvědomil problém ekologické udržitelnosti a chránil planetu poté, co byla léta přijímána opatření, která ohrožovala její zdraví.

Z tohoto důvodu bylo v mnoha italských obcích rozhodnuto obohatit květinové záhony květinami a rostlinami do takové míry, aby hmyz přispěl k přemnožení a pokračování v opylování, což je také velmi užitečné pro nás lidi .

Nemyslitelná přísada

Jakkoli můžeme udělat pro životní prostředí, vždy se zdá, že toho není nikdy dost, a proto hledáme způsoby, jak zajistit, aby rostliny a květiny byly vždy bujné, ale ne každý zná nějaká tajemství.

Existuje přísada , kterou obvykle vyhazujeme, což je velmi užitečné, pokud ji přidáme do půdy našich rostlin. Mluvíme o skořápce vajec, která se v kombinaci s dalším odpadem může stát výborným hnojivem.

Nejprve je potřeba vložit skořápky od vajec do nádoby mixéru spolu s banánovými slupkami a kávovou sedlinou a zalít trochou vody, aby vše změklo.

Rostliny: zde je tajná přísada

Následně všechny ingredience odležejí a získáme směs, kterou je nutné vpravit do půdy rostliny, přičemž dávejte pozor, aby směs nebyla od kořenů.

Při kopání je třeba tuto směs zavést do rýhy v zemi a poté vše zasypat další zeminou a dát trochu vody, aby se vše dobře vstřebalo.

To pomůže odvrátit neopylující hmyz a díky vlastnostem banánové slupky a vaječných skořápek budou květiny a rostliny růst silné a bujné, což vydrží i v průběhu času.