Zde je přírodní hnojivo, díky kterému vaše rostliny vyrostou během okamžiku. Najdete ho přímo v kuchyni.

Přírodní hnojivo

Prozradíme vám velmi jednoduchý recept na přípravu, který vám pomůže rychle vypěstovat vaše rostliny.

Přírodní hnojivo, proč ho preferovat

Používání hnojiv je běžnou praxí pro pěstování zdravých, prosperujících rostlin. Mnohá ​​chemická hnojiva však mohou obsahovat látky škodlivé pro životní prostředí a lidské zdraví. Použitím přírodního hnojiva však můžete své rostliny pěstovat udržitelnějším a bezpečnějším způsobem.

Chemická hnojiva mohou kontaminovat životní prostředí a podzemní vody a poškodit místní flóru a faunu. Kromě toho mohou způsobit nadměrné množství řas ve vodě a poškodit kvalitu vody. Použitím přírodního hnojiva však můžete snížit dopad pěstování rostlin na životní prostředí a podpořit zdraví ekosystému.

Poskytují rostlinám velké množství základních živin , jako je dusík, fosfor a draslík. Na rozdíl od chemických hnojiv se přírodní hnojiva skládají z organických materiálů, jako jsou: hnůj, kompost a mořské řasy, které pomáhají udržovat půdu v ​​dobrém stavu a podporují přirozený růst rostlin.

Tučné rostliny

Přírodní hnojiva jsou často levnější než chemická hnojiva . Mnoho zdrojů přírodních hnojiv je v domácnosti snadno dostupných, jako je kávová sedlina, vaječné skořápky a odumřelé listy. Použitím těchto materiálů jako hnojiva můžete ušetřit peníze a podpořit udržitelné zemědělství.

Mohou obsahovat toxické látky, které mohou být škodlivé pro lidské zdraví. Také nadměrné používání chemických hnojiv může způsobit přebytek chemikálií v potravinách, které jíme. Použitím přírodního hnojiva však můžete podpořit zdravější pěstování a snížit riziko vystavení škodlivým chemikáliím.

Použijte tuto surovinu, kterou najdete v kuchyni

Přírodní hnojivo, které vám dnes nabízíme, najdete přímo v kuchyni: mluvíme o   pivovarských kvasnicích . Je to jedno z nejpohodlnějších a nejúčinnějších přírodních hnojiv pro rostliny. Nejen, že je levná a snadno se shání, ale navíc obsahuje velké množství základních živin, jako je dusík, fosfor a draslík.

Chcete-li použít pivovarské kvasnice jako hnojivo , potřebujete následující materiály:

  • Suché nebo čerstvé pivovarské kvasnice
  • Cukr
  • Vodopád
  • Láhev s rozprašovačem
  • Kontejner
  • Opatření
přírodní hnojivo

Začněte rozpuštěním 1-2 lžičky cukru v 1 galonu vody. To je důležité, protože pivovarské kvasnice potřebují k aktivaci cukr. Do nádoby přidejte 1-2 lžíce pivovarských kvasnic a dobře promíchejte. Přidejte směs cukru a vody do nádoby a znovu promíchejte.

Směs necháme cca 1-2 hodiny odležet, aby se pivovarské kvasnice mohly aktivovat. Nalijte směs do rozprašovače. Nastříkejte směs na listy a kořeny vašich rostlin každé dva týdny.

Pivovarské kvasnice lze použít na širokou škálu rostlin, jako jsou květiny, bylinky, zelenina a pokojové rostliny. Je však důležité pamatovat na to, že pivovarské kvasnice by se neměly používat v nadměrném množství, protože příliš mnoho živin může rostlinám ublížit.