Pokud si myslíte, že česnek lze použít pouze při vaření, mýlíte se. Ve skutečnosti může být díky svým četným vlastnostem užitečný i v zahradnictví, pokud totiž do orchidejí vložíte jediný stroužek česneku, získáte skutečně zázračný výsledek: pojďme zjistit více.

Stroužek česneku v orchidejích

Česnek je produkt s mnoha vlastnostmi, právě z tohoto důvodu nám může pomoci v zahradnictví. Ne každý ví, že toto fantastické jídlo nám může poskytnout opravdu skvělé výsledky na našich rostlinách, zejména na orchidejích. Jsou to rostliny neobyčejné krásy, ve skutečnosti dodávají prostředí, ve kterém se nacházejí, nádech elegance a kultivovanosti. Ne každý ale ví, že díky stroužku česneku jim vyroste lépe.

Zdravé a bujné orchideje: zde je návod, jak na to

Orchideje mají tropický původ a proto se snadno přizpůsobí jakémukoli prostředí, kromě míst, která jsou příliš chladná nebo příliš horká, ve skutečnosti preferují mírné teploty, proto od 18 do 28 stupňů. Jejich vzdušné kořeny je ozvláštňují, ale zároveň jsou užitečné pro jejich výživu, protože tam přijímají všechny živiny.

Velmi často je najdeme v domácnostech nebo kancelářích, protože dodávají místu, kde se nacházejí, punc elegance a rafinovanosti. Navíc existují v různých barvách. Jejich pěstování není obtížné, ale pro jejich růst je třeba uvést do praxe některá opatření .

Orchideje

Například by bylo lepší umístit je na parapet, blízko okna, sluneční paprsky tak nebudou přímo působit na naše orchideje. Pokud jde o jejich výživu, musíte je zalévat několikrát denně, zejména na jaře a v létě.

Jejich půdu musíte velmi často kontrolovat, v podstatě pokud bude sucho, budete je muset okamžitě zalít, ale není to nutné, pokud je ještě vlhko. Tuto operaci je nejlepší provést ráno Toto jsou pouze malá opatření, která jsou nezbytná pro zdraví rostliny.

Ve skutečnosti by tam byl ještě jeden. Je to zcela přírodní lék. Budete potřebovat pouze stroužek česneku. Toto krmivo není nutné používat jen v kuchyni, ale i v zahradnictví, ve skutečnosti může být pro naše orchideje díky svým antibakteriálním vlastnostem velmi užitečné: pojďme zjistit, jak na to.

Orchideje

Stroužek česneku v orchidejích – k tomu slouží

Pro podporu růstu a správného vývoje rostliny je nutné uvést do praxe jednoduchý přírodní lék. Budete muset udělat infuzi česneku. Důvod? Díky antibakteriálnímu působení a vůni se zbavíte jakéhokoli druhu parazita.

Jeho příprava je velmi jednoduchá a rychlá. Budete si muset vzít pouze 2 litrovou láhev a 4 stroužky česneku očištěné a rozdělené na dvě části. Nejprve naplňte láhev a nalijte česnek. Nálev necháme alespoň den odležet.

Jakmile bude hotová, můžete ji použít k zalévání orchidejí. Okamžitě zaznamenáte velká zlepšení a po nějakém parazitovi už nebude ani stopa.