S lahvovou metodou vaše orchidej vydrží velmi dlouho. Zde je uvedeno, co dělat a co používat. Níže najdete opravdu mocnou taktiku, bez které se již neobejdete. Hlavní věc je dodržovat kroky v prezentovaném režimu. Vše, co o tom potřebujete vědět.

Orchidej a prázdná láhev

Aby rostliny jako orchidej vydržely co nejdéle, existuje velmi účinná metoda, kterou lze k tomuto účelu použít. Velmi platná technika a oceňovaná odborníky v oboru, jako jsou například školkaři. Lahvová metoda vám tedy poslouží k delší životnosti vaší orchideje. Podívejme se, co přesně to je

Lahvová metoda: jak mít rostlinu orchideje v top stavu

Když se řekne orchidej , asi většinu z nás zajímá, co dělat, abychom se o ně co nejlépe starali. Ve skutečnosti, když máte doma orchideje, je nezbytné vědět, jak se o ně tím nejvhodnějším způsobem starat.

Orchidej

Ne každý to však dokáže, takže se po krátké době ocitnou s úplně zničenými orchidejemi, protože v některých případech je dokonce zapomenou zalévat.

Ale i ti, kteří se s péčí a pozorností věnují pěstování svých vlastních domácích rostlin, často potřebují nové techniky , aby mohli zlepšit pěstitelské operace.

Stejně jako v tomto konkrétním případě, v odkazu na úspěch rostlin orchidejí . Takže pak najdete všechny užitečné informace, abyste mohli těžit z orchideje, která vám vydrží celý život . To vše díky metodě recyklace , která se vám bude skvěle hodit i ve fázi květu vašich orchidejí.

Lahvová metoda: počáteční fáze procesu

Zde budeme odkazovat na konkrétní metodu a užitečné kroky, jak dosáhnout svého cíle. Lahvová metoda.

lahvovou metodou vaše rostliny orchidejí vydrží bez problémů dlouhou dobu.

Abyste mohli zahájit tento konkrétní postup, musíte nejprve získat prázdnou plastovou láhev . Nejlépe by to měla být jedna z těch průhledných plastových lahví, aby bylo dobře vidět její vnitřek.

lahvová metoda

To je důležitý aspekt, uvážíme-li, že tímto způsobem poslouží průhlednost lahve k usnadnění vstupu světla dovnitř. Světlo, které bude filtrovat do vnitřku plastové láhve, bude využito i pro kořeny rostliny, proto je primárním důvodem, proč je vhodné zvolit láhev z tohoto specifického materiálu.

V tomto okamžiku budete muset odstranit štítek umístěný kolem láhve a pokračovat druhým krokem, tedy získat druhý produkt užitečný pro tuto metodu: řezák .

S tou druhou budete muset oříznout celou střední část láhve, dokud ji nerozdělíte na dvě části, spodní a horní s uzávěrem.

Nyní budeme pokračovat tak, že vezmeme jednoduchou svíčku a půjdeme ji zapálit tak, že na plamen položíme kovový hrot , například nože, aby se zahřál. Alternativně lze použít i hřebík. To vám pomůže vytvořit otvory v láhvi .

Ve skutečnosti, jakmile je špička zahřátá, můžete ji použít k několikanásobnému propíchnutí uzávěru horní části láhve.

Špičku hřebíku několikrát zahřejte, další otvory vytvořte také na nejvyšší části lahvičky, tedy pod uzávěrem.

Pokračování postupu lahvové metody

V tomto okamžiku se vezme druhá část láhve, to je ta spodní, a stejným způsobem, jaký byl právě vysvětlen, se kolem základny této části láhve vytvoří otvory .

Vytvořené otvory budou použity pro fázi zavlažování. Poté bude nutné vzít kousky uhlí, jako jsou ty, které lze získat recyklací z grilu, a poté je umístit do spodní části láhve.

Uhlí

Pokračujte tak, že základnu nahřáté žehličky protáhnete po vnějším obvodu horní části láhve, aby ji bylo možné změkčit a následně vrátit dovnitř. Tímto způsobem okraje nezpůsobí žádné poškození vašich orchidejí.

Vezměte rostlinu orchideje s již hotovým substrátem , umístěte pod ni podnos a pokračujte tak, že rostlinu opatrně vyjmete z květináče, abyste nepoškodili kořeny.

Rukama upravte substrát a nechte kořeny poněkud odkryté. Použijte kousky dřevěného uhlí a smíšené kokosové vlákno jako základ pro rostlinu uvnitř láhve.

Umístěte horní část láhve dnem vzhůru na dno a naplňte ji kousky dřevěného uhlí, které jsou bohaté na draslík, hořčík a další živiny .

Dřevěné uhlí poslouží k udržení vlhkosti a také jako hnojivo.

Poslední podrobnosti o této metodě: metoda s tisíci překvapeními

Poté rostlinu položte na tento uhelný základ . Poté naplňte horní část láhve až po její část kousky dřevěného uhlí.

Poté vložte jakousi hůl, která má být připojena k rostlině, aby ji podpořila.

Poté použijte háčky , které se obvykle připevňují k závěsným vázám, a zavěste je na horní část láhve.

Pak zkuste rostlinu bez přehánění zalít a vázu vytvořenou s plastovou lahví zavěste pomocí příslušných háčků.

Živiny přítomné v dřevěném uhlí poslouží k povzbuzení vývoje a kvetení vaší orchidejové rostliny S touto metodou vaše rostlina vydrží dlouho a v perfektním stavu .

Stručně řečeno, po dosažení tohoto bodu jste jistě pochopili důležitost této metody a různé kroky, které je třeba podniknout, abyste se mohli o svou rostlinu efektivně starat. A aby to vydrželo co nejdéle.

Toto je určitě metoda, kterou můžete vyzkoušet a doporučit! Výsledky budou skutečně evidentní a dlouhodobé a vaše rostlina z nich bude těžit.