Ke zdravým orchidejím stačí jeden šálek této domácí tekutiny: je výborná a doporučují ji všichni odborní školkaři.

kapalina pro orchideje

Jak docílit toho, aby krásná orchidej vydržela navždy? Navzdory tomu, že se jedná o velmi obtížnou rostlinu na pěstování, existuje několik malých triků, které vám umožní udržet ji naživu dalších pět let nebo déle. Je to zcela přírodní látka, bohatá na prvky, které mohou být pro tak jemnou rostlinu rozdílem. Zkušení školkaři tuto směs používají každý den pro své rostliny a doporučují ji i těm, kteří nemají zelený palec.

Přírodní ingredience pro zdravé orchideje

Orchideje jsou nejen krásné , ale také velmi těžké je udržet naživu. Ve skutečnosti jsou považovány za jedny z nejnáročnějších na péči, a to i těmi s dokonalým zeleným palcem. Kromě perfektní polohy bohaté na vlhkost potřebují tyto rostliny průběžnou hydrataci a zálivku.

Zdravá orchidej

Školkaři si všimli, že častým smáčením této rostliny speciálně vytvořenou látkou lze dosáhnout  nádherného kvetení a dlouhé životnosti .

Jednoduché a přírodní ingredience jsou:

  • Jablko;
  • List aloe vera.

Omyjte a nakrájejte jablko na kousky v hrnci, ihned poté, co uděláte totéž s listem Aloe Vera. Dvě přírodní ingredience pak musí být ponořeny do vody o pokojové teplotě. Necháme pár minut macerovat a hmota je hotová.

Jak využít látku z jablek a aloe vera

Školkaři zjistili, jak dvě složky tohoto typu společně dokážou rostlině poskytnout optimální výživu a zároveň jemnou zálivku . Jablko je bohaté na vlastnosti a vitamíny, s minerálními solemi, které hluboce vyživují.

jablko s aloe

Je vybrán červený a šťavnatý typ , aby mohl rostlině orchideje přenést všechny druhy výhod a vlastností.

Aloe Vera je pro své přirozené vlastnosti uznávána již starověkými populacemi. Je přírodní antibakteriální , odstraňuje všechny druhy bakterií a vyživuje a zároveň hydratuje všechny druhy rostlin. Ideální jak pro zahradu, tak pro lidi, je to rostlina, která pomáhá rostlinám být zdravé a krásné.

Jak tuto látku používat? Nejlepší je scedit tekutinu poté, co obě složky uvolní své různé vlastnosti. Ihned poté zalévejte zeminu rostliny, a to i jednou týdně (neexistují žádné kontraindikace).

Alternativně lze jablko nahradit jablečným moštem nebo jablečným octem. Tyto dvě látky obsahují stejné vlastnosti a působí na ochranu a výživu rostliny do hloubky. V každém případě je přídavek Aloe Vera nezbytný .

Orchidej je velmi choulostivá rostlina , proto vždy používejte pouze přírodní ingredience. A nejen to, zeptejte se svého důvěryhodného školkaře, jak nejlépe postupovat, aby byl krásný a zdravý.