Orchidej je jednou z nejrozšířenějších a všemi rostlinami milovaná. Potřebuje ale hodně péče a také hodně pozornosti, protože velmi snadno po čase uschne nebo uhyne. Ne každý ví, že existuje přírodní a účinný prostředek, aby byla svěží a s různými květy. Zůstane zdravá a v dokonalém zdraví po celá léta. 

Léčba orchidejí

Mezi nejvíce fascinující a oceňované rostliny patří orchideje. Mají barevné, voňavé a opravdu krásné květy. Díky svým specifickým barvám upoutají pozornost každého a pokud jsou umístěny v místnosti, učiní ji elegantní, rafinovanou a přívětivou.

Pokud se však o něj nebudete každý den starat, může během krátké doby zemřít nebo uschnout. Ne každý ví, že existuje jednoduchý, přírodní, levný a účinný prostředek, jak ji udržet zdravou a v dokonalém zdraví.

Jak se starat o orchidej – všechny detaily

Orchidej se vyznačuje dlouhou , leskle zelenou lodyhou, přičemž její květy jsou barevné a voňavé. Udržet ji zdravou je však obtížné, protože vám to zabere hodně času, protože se o tuto rostlinu budete muset starat každý den. Velmi důležité je například čištění listů, ve skutečnosti budete muset často odstraňovat ty žluté a suché, případně prach ze zelených.

V pokojových rostlinách se více hromadí prach a je nutné jej odstraňovat, protože brání rostlině snadněji se živit světlem a oxidem uhličitým, tudíž neumožňuje fotosyntézu 

Barevná orchidej

Kromě toho, abyste rostlině dodali větší jas a zlepšili zdraví vaší orchideje, můžete použít přísadu, kterou najdete ve své kuchyni. Řeč je o majonéze . Pokud vypršela doba použitelnosti a vy ji nechcete vyhodit, můžete ji použít k posílení vzhledu a zdraví rostliny, abyste s ní neplýtvali.

Majonéza pro zdravou a svěží orchidej

Pokud máte majonézu prošlou , smíchejte ji s vodou. Získáte sloučeninu, která vám pomůže vyčistit vaši orchidej, dodá lesk a dostupnou barvu listům rostliny. Postup je jednoduchý , budete muset do směsi namočit čistý bavlněný hadřík a očistit listy.

Bujná orchidej

Díky konzistenci majonézy se vám podaří odstranit mízu, která je velmi lepkavá a může blokovat vývoj orchideje. Tato omáčka, kterou často používáme v naší kuchyni, je výborná pro péči o rostliny, protože obsahuje ocet, rostlinný olej a vaječné žloutky.  Všechny jsou to super výživné složky pro rostlinu.

Vaše orchidej tak bude během krátké doby zdravá a dokonalá. Její květy budou barevné a voňavé, navíc rostlinu uvidíte mnohem bujněji. Je však důležité upřesnit, že tato sloučenina by měla být aplikována pouze na rostliny, které se nacházejí uvnitř bytu . Pokud jsou orchideje venku , nikdy to nedělejte, protože majonéza by vaší milované orchideji mohla způsobit i velmi vážné problémy.