Zvláštní technika pro pěstování mnoha pupenů orchidejí přímo na větvi. Odborníci vysvětlují, jak na to.

Technika pěstování orchidejí

Pro všechny, kteří milují orchideje a chtěli by jich mít doma spoustu, existuje metoda odborných školkařů, která to umožňuje. Jde o zcela přirozený postup, který vám umožní mít mnoho kvetoucích rostlin, aniž byste je museli kupovat. Řez a přírodní ingredience, jediná svého druhu, kterou postupně naučí všichni, kdo se znají. Toto je jediná metoda, kterou učí všichni profesionálové v oboru a je vhodná i pro ty, kteří nemají zelený palec.

Technika pěstování nových výhonků orchidejí

Orchidej je rafinovaná a elegantní rostlina s různými druhy barev a květů. Provoní a zkrášlí místnosti domu a dodají osobitou notu, která rozhodně nezůstane bez povšimnutí. Dárek k uvážení při každé příležitosti, ale také krásná rostlina, kterou máte doma a dodává místnostem harmonii.

Bujná orchidej

Právě z tohoto důvodu se odborní školkaři rozhodli odhalit malé tajemství množení a rodit výhonky přímo na větvi malou přírodní metodou . K tomu všemu bude stačit vzít si nůžky a rostlinu orchideje, která již alespoň jednou dala květiny. Nejen to, budete si muset vybrat hnojivo, které může pomoci v růstu.

Ingredience a metoda odborných školkařů

Školkaři odhalují své tajemství , aby získali bujnou orchidej, vycházející z výhonků, které vyrůstají z jediné větve. Je důležité, aby orchidej vybraná na začátku byla zdravá a byla správně ošetřena, počínaje předpokladem, že vždy a pouze použijete přírodní výživu a hnojiva. Musí také dostávat dostatek vody a být umístěn na vlhkém a slunném místě.

A nejen to, voda nesmí nikdy stagnovat tam, kde jsou kořeny, aby se zabránilo jejímu hnilobě. Ze zdravé rostliny bude možné získat kořen schopný klíčit neomezeně dlouho.

Jak pokračovat? První věc, kterou musíte udělat, je vzít hlavu česneku, která bude použita pro tuto konkrétní akci. Postupujeme – po nasazení rukavic – kolmo seřízneme větev rostliny. Samostatně se pak připravuje to, co je potřeba k získání speciální a přirozené živiny .

česnek pro orchidej

Vezměte česnek a nakrájejte ho úplně a poté přidejte trochu vody, ingredience dobře promíchejte. Získanou směs vložíme do tmy do kusu nábytku a necháme týden macerovat. Řez se provádí dezinfekcí řezu a filtrací hmoty tvořené česnekem. Na krájení je připravena tekutá hmota, která se namočí, aby mohla absorbovat všechny přísady . Ihned poté se vloží do vázy se zeminou a půdou bohatou na přírodní živiny. Během několika týdnů si všimnete mnoha nových výhonků.