Tato přísada používaná jednou za měsíc učiní kořeny a květy vašich rostlin silnější a zdravější. O tom to je. 

Hrnek na rostlině

Získání zdravých rostlinkteré kvetou po celý rok , je přáním mnoha amatérských zahradníků a rostlinných nadšenců. Naštěstí existuje několik technik a přírodních prostředků, které rostlinám pomohoudosáhnout jejich plného potenciálu. Jedním takovým přírodním prostředkem je mrkvová šťáva . V tomto článku prozkoumáme, jak používat mrkvovou šťávu k pěstování květin a kořenů rostlin po celý rok , zejména pokud jde o orchideje .

Bujné kořeny a květy s touto přísadou

K vytvoření našeho přírodního hnojiva potřebujeme jedinou složku a kroky jsou opravdu jednoduché a rychlé . Budeme potřebovat malou mrkev asi 30 g , kterou nakrájíme na kousky a poté vložíme do mixéru s litrem vody .

Poté , co vše promícháme , šťávu získanou ve sklenici přefiltrujeme přes sítko a nalijeme do mísy s dalším litrem vody . Naše mrkvové hnojivo je připraveno: jak ho použijeme? Alespoň 3 způsoby .

Mrkve

Prvním způsobem použití mrkvové šťávy je namočit vatový tampon do sklenice s mrkvovou šťávou a poté ji otřít o listy rostliny včetně hřbetu . Tento lék pomáhá udržet hmyz pryč a otevírá průduchy rostliny.

Zejména orchideje se živí svými listy , takže použití této mrkvové šťávy může také pomoci metabolismu samotné rostliny . Proces opakujeme jednou až dvakrát za měsíc.

2 další způsoby použití mrkvového hnojiva

Druhý způsob použití je použití mrkvové šťávy k zalévání rostliny Mrkvová šťáva je zdrojem živin pro orchideje, včetně vitamínů a minerálů , jako je beta karoten , draslík , hořčík a fosfor .

Mrkvová šťáva je navíc kyselá , což pomáhá regulovat pH půdy, ve které se rostlina v květináči nachází, a zlepšuje schopnost orchideje absorbovat živiny .

Když zaléváme , dbáme na to, abychom měli pod hrncem umyvadlo, aby se unikající mrkvová voda hromadila v dřezu. V tu chvíli můžeme sazenici nechat asi dvacet minut máčet . Tuto kúru můžeme opakovat jednou až dvakrát za měsíc.

Mrkvový džus

Poslední metodou, ale v neposlední řadě, je ta, která spočívá v nalití mrkvové šťávy do nádoby s rozprašovacím difuzérem a jejím postřikem na listy a kořeny rostliny. Mrkvovou šťávou hojně pokapeme i zadní stranu listů .

Musíme však dávat pozor , abychom rostlinu touto mrkvovou šťávou příliš nehydratovali, protože by mohla ucpat cesty , které rostlina používá k nasávání vody Také je důležité pamatovat na to, abyste květiny nezalévali , protože by se převrhly .

Protože mrkev je tak účinná na kořeny a květy

Proč ale tento přírodní lék tak dobře funguje? Mrkvová šťáva je přírodní hnojivo bohaté na základní živiny pro rostliny. Zejména orchideje mají z mrkvové šťávy velký užitek díky obsahu draslíku , fosforu a vápníku , které pomáhají posilovat kořeny a stimulovat růst .

Kromě toho je mrkev také zdrojem kyseliny listové , která je důležitá pro tvorbu chlorofylu , který podporuje fotosyntézu . Použitím mrkvové šťávy jako hnojiva pro rostliny obecně lze zvýšit jejich odolnost vůči chorobám a škůdcům a zajistit tak zdravý a bujný růst.