Orchideje jsou milované rostliny. Jejich květy jsou barevné, voňavé a mají opravdu fascinující tvar. Ne každý ale ví, že starat se o tuto nádhernou rostlinu není tak snadné, ve skutečnosti jim chvíli trvá, než uschnou. Jak je můžeme udělat vždy krásné? Odhalujeme neomylný trik: pojďme zjistit víc. 
lék na orchidej
Květiny orchidejí jsou opravdu výjimečné, a proto je tolik lidí miluje. Jistě, pokud jste se již s tímto druhem rostlin zabývali, budete vědět, že je velmi těžké udržet ji naživu a v dokonalém zdraví. Stačí ale znát pár jednoduchých triků, aby byla ještě krásnější a zdravější. Tak jako? Prozradíme vám to hned, stačí přidat jednoduchou přísadu : pojďme zjistit víc.

Jak se starat o orchidej – všechny detaily

Abyste měli orchidej v dokonalém zdraví, musíte se o ni každý den starat, samozřejmě tím správným způsobem. Existuje několik malých opatření a dokonce i triků , které vám mohou pomoci.

Jak víme, je to rostlina, která pochází z Asie, a proto má období extrémních veder a jiná vlhka. Existují orchideje všech druhů a barev. Jejich vůně je opravdu úžasná a okouzlující. Jejich květy jsou elegantní a velmi osobité.

Ale udržet orchidej v dokonalém zdravotním stavu je opravdu obtížné, vzhledem k tomu, že se jedná o velmi choulostivou rostlinu. Jeho listy rychle vadnou a žloutnou , i když by měly být vždy křiklavě zelené a nikdy by neměly být otočeny dolů.

Orchideje

Pokud začínáte, doporučujeme vám je několikrát během dne zkontrolovat, protože je to rostlina, která potřebuje vodu (přísně vlažnou) a světlo. Dejte si ale pozor, abyste svou orchidej příliš nehydratovali, protože by mohla během krátké doby zemřít. Právě z tohoto důvodu je důležité vždy kontrolovat vlhkost půdy. 

Zavlažování je přinejmenším nezbytné, ale pokud chcete, aby vaše orchidej rostla zdravě, musíte zavést trik do praxe. Jakmile to zjistíte, oněmíte.

Orchido, sbohem uschlé listy: takto | Bezpečný trik

Pro domácí pěstování orchideje je nutné ji umístit na světlé místo, upřesňujeme, že nesmíme vybírat místo, kde je přímé slunce, protože by mohlo ve velmi krátké době uschnout. .

Jak jsme vám již řekli, je to rostlina, které je třeba věnovat velkou pozornost, proto ji kromě pravidelného zalévání také čistit. To je přesně tajemství, jak je vždy udržovat zdravé a dokonalé.

Orchideje

Budete ale potřebovat pomoc pár ingrediencí. Prach a skvrny z listů odstraníte například pomocí banánových slupek. Nebo, abyste se definitivně rozloučili se všemi těmi suchými a žlutými listy, stačí vytvořit super výživnou směs.

Smíchejte lžičku cukru, pár kapek citronu, trochu medu a vroucí vody. Tuto úžasnou směs nechte vychladnout a směsí očistěte listy. Vaše listy tak budou opět zářit. Neuvěřitelné, že? Tento trik je opravdu úžasný.