Jak dosáhnout rychlého kvetení? Se špetkou toho rozkvete každá květina, kterou máte doma! Odhalen trik, který používají nejznámější zelené palce.

Květ

Abyste zajistili, že každá květina u vás doma bude i nadále kvést , máme řešení , které vás nechá beze slova. Pro bujné kvetení stačí špetka této přísady .

Květiny a kvetení, techniky, které zachrání vaše rostliny

Pokud i vy patříte mezi milovníky rostlin , jistě se těšíte na zrození kvítků . Jak zajistit, aby kvetení bylo vždy bujné a především zaručené? Nejen nováčci, ale i odborníci na květinářství se někdy musí potýkat s květinami, které nekvetou , a rostlinami, které rychle vadnou.

Květ a květ

Existuje několik důvodů, které přispívají k absenci tohoto procesu, kvetení , které by mělo probíhat přirozeně. Věděli jste například, že vystavovat rostliny nebo květiny slunečnímu záření není dobré ?

Nadměrné teplo může spálit kořeny rostliny a především vysušit malé květy, které se obtížně otevírají nebo přežívají. A o zalévání, kolik toho víte? Řekneme vám například, že zalévat rostliny každý den není chytrý tah.

Místo toho vždy zkontrolujte vlhkost v půdě . Sami si uvědomíte, zda vaše rostlina potřebuje nebo nepotřebuje vodu: pokud ji zalijete více, než je nutné, utopíte ji, a proto je nemožné, aby květiny vykvetly.

Totéž platí i v opačném směru: pokud jej zalijete příliš málo, proces kvetení se stejně zastaví. Jaké je tedy řešení? Musíte se zeptat zkušenějších nebo si nastudovat vlastnosti rostlin, které máte doma: jen tak budete moci zaručit přirozené přežití vašeho zeleného klenotu.

Pokud jste se však dočetli až sem, je to proto, že byste i vy rádi viděli v krátké době bujné kvetení. Prozradíme vám trik , který vás zaručeně nechá beze slov: s touto technikou vám každá květina , kterou doma máte, rychle vykvete.

Přirozená technika pro okamžitý rozkvět každé květiny

technikou , kterou vám právě představíme, každá květina, kterou máte doma, okamžitě rozkvete . Připravte se být svědky mimořádné show. Zde je to, co potřebujete.

Květinový balkon

Chcete-li si vyrobit vlastní superhnojivo , postupujte pečlivě podle následujících kroků. První věc, kterou musíte udělat, je dát si bílý cukr ! No ano, to je přesně ta ingredience , která vám umožní vytvořit přírodní elixír schopný rozkvést jakoukoli květinu, kterou máte doma.

Pokud jste si v poslední době všimli, že vaše rostliny mají žlutou patinu na listech nebo že dokonce začínají opadávat, je to proto, že je bolí. Důvod, který vede rostlinu k nezdravému vzhledu, je jediný: není schopna absorbovat z půdy všechny živiny, které potřebuje.

Proto v tomto případě potřebuje hnojivo . A jaký lepší produkt než cukr na výrobu roztoku, který umožní nejen rostlinám vzpamatovat se, ale také rozkvést květiny?

Cukr je samozřejmě bohatý na glukózu , která se stará o regeneraci buněk . Je samozřejmé, že v kombinaci s vodou toto řešení umožní, aby se kořeny staly zdravějšími a robustnějšími a aby se narodily malé květiny.

Jak musíte udělat toto přírodní hnojivo? Máte dvě možnosti. Nebo jednoduše vezměte lžíci cukru a umístěte ji dovnitř vaší rostliny , mírně pohněte půdou (takže uvidíte, že rostlina bude mít za chvíli opět zářivý vzhled a začne se na ní objevovat mnoho malých kvítků), nebo cukr můžete nasypat , ale vždy v množství lžíce, do litru vody.

Směs promíchejte a začněte rostlinu zalévat . Toto hnojivo rozkvete spoustu malých květin ! Vyzkoušejte tuto techniku ​​a uvidíte, že rozkvete jakákoliv květina, kterou máte doma! Zaručený výsledek.

Odhalujeme však i další techniku , která umožňuje vyrobit vynikající hnojivo, stejně účinné jako cukr. První věc, kterou musíte udělat, je získat rostlinu známou jako crassula , ze které budete muset vzít tři listy.

Tento elixír, který se chystáme vyrobit, má super pozitivní vliv na růst a vývoj květin a také posiluje kořeny naší rostliny. Jakmile budete mít tyto listy, začněte je drtit nožem .

Poté je nasypte do mixéru a přidejte 2 litry vody pokojové teploty. Vše několik minut mixujte: dostanete zelený roztok , který po dostatečném přefiltrování tekutiny získané pomocí mixéru přelijete do jiné nádoby.

Tuto směs nařeďte přidáním litru vody a roztok nalijte do sklenice. V tomto okamžiku začněte zalévat půdu vaší rostliny . Tuto operaci musíte opakovat jednou za 20 dní. Ujistěte se, že voda jde přímo pod kořeny. To je vše, s těmito technikami každá květina okamžitě kvete.

Cukr