Zde vám ukážeme, jak oživit vaše shnilé orchideje. Stačí špetka této ingredience a budou opět báječné.

shnilý orchidejový make-up

Stačí přidat jen špetku této ingredience a získáte nádherné orchideje, které zkrášlí vaši zahradu.

Jak oživit shnilé orchideje

Orchideje jsou nádherné rostliny, které dokážou dodat každému prostředí punc elegance a krásy Někdy však mohou hnít a ztrácet listy, což může být pro majitele orchidejí velmi frustrující. Naštěstí se dá udělat pár věcí, jak oživit shnilé orchideje a vrátit jim původní krásu.

Orchidej

Nejprve je důležité pochopit, proč orchideje hnijí . Často se to děje kvůli špatné péči nebo nepříznivým podmínkám prostředí. Například orchideje potřebují dostatečné množství světla , ale neměly by být vystaveny přímému slunečnímu záření, protože to může způsobit jejich vadnutí. Také je třeba je pravidelně, ale důkladně zalévat, protože přemokření může způsobit hnilobu kořenů.

Pokud vaše orchidej zhnila, prvním krokem je odstranit všechny uschlé listy a okvětní lístky. Dále je důležité zkontrolovat kořeny rostliny, zda nejsou shnilé nebo nebyly napadeny škůdci. Pokud jsou kořeny nahnilé, bude nutné všechny nahnilé části odříznout čistým , dezinfikovaným nožem . Pokud jsou kořeny zdravé, ale rostlina je stále nahnilá, může být nutné upravit podmínky prostředí nebo frekvenci zálivky.

Orchideje

Jakmile je o rostlinu pečováno a podmínky prostředí jsou optimalizovány, je důležité dát vaší orchideji čas na zotavení a opětovný růst. To může trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců, takže je důležité být trpělivý a pokračovat v péči o orchidej jako obvykle.

Pokud budete postupovat podle těchto kroků, měli byste vidět, jak vaše orchidej ožije a vrátí se do své původní krásy . Pamatujte však, že orchideje jsou choulostivé rostliny a vyžadují pečlivou péči, aby zůstaly zdravé a živé. Ujistěte se tedy, že dodržujete pokyny pro správnou péči pro vaši konkrétní odrůdu orchidejí a upravte své postupy péče na základě podmínek prostředí. Krásu těchto rostlin si tak budete moci užívat po mnoho let.

Použijte špetku této přísady

Jsou vaše orchideje shnilé a chcete je oživit? Můžete to udělat s velmi jednoduchou přísadou: mluvíme o skořici .

Je běžnou přísadou mnoha jídel a dezertů, ale věděli jste, že může být velmi prospěšný i pro vaše rostliny? Má přirozené protiplísňové a antibakteriální vlastnosti , díky čemuž je skvělým prostředkem pro prevenci chorob rostlin a jejich udržení zdravé.

Pokud chcete zkusit použít skořici k péči o vaše rostliny, jednoduchý recept, který můžete dodržet, je rozmíchat špetku mleté ​​skořice v litru převařené vody.

Skořice

Nechte vodu několik minut vychladnout a poté směs sceďte , abyste odstranili případné částečky skořice. Když je roztok připraven, jemně nalijte směs do rostliny a snažte se nenamočit listy nebo květy.

Tento roztok můžete také použít každý týden k oživení vašich shnilých orchidejí.