Existuje způsob, jak ušetřit spoustu peněz vložením citronu do sklenice s vodou. Zde je návod, jak postupovat.

konzervační nádoba

Na našich stolech se ve všech ročních obdobích, ať už je léto, zima, jaro nebo podzim, objevuje citrusové ovoce, které se vždy odlišovalo svou barvou a nenapodobitelnou vůní.

Řeč je o citronu, který je známý především svými vlastnostmi, které mají tendenci ochucovat jakýkoli pokrm, ať už sladký nebo slaný, a který má tendenci dát pokrmům zvláštní chuť.

Citrony: Zde je návod, jak ušetřit peníze tím, že je budete uchovávat ve sklenici s vodou

Jeho původ není stále zcela jasný, někteří odborníci se domnívají, že citron vyrostl v Číně za dynastie Song, mezi lety 960 a 1279 našeho letopočtu, ale podle jiných zdrojů se narodil v Assamu a severní Barmě.

Citron: proto ho musíte uchovávat ve sklenici s vodou

Teprve kolem roku 700 n. l. se rozšířil do Egypta, Iráku a Persie a zde přijal název līmū , který obecně označoval všechny druhy citrusových plodů, a poté v italštině převzal název citron .

Citron: proto ho musíte uchovávat ve sklenici s vodou

Evropě se první plodiny objevují v polovině 15. století, v Ligurii, v Janově a teprve později, díky Kryštofu Kolumbovi , byly rozšířeny na Hispaniolu, kde mořeplavec zasadil semena.

Pěstují se po celém světě, i když by si někdo mohl myslet, že jsou všechny stejné, existují různé druhy a tvary citronů a často jde o odlišení komerčního typu, kdy se zelené citrony odlišují od žlutých.

Význam citronu u nás

Itálii jsou některé citronové speciality. Stačí říci, že na pobřeží Amalfi a zejména ve městě Positano se rozšířil a když se všude projdete ulicemi místa, můžete cítit vůni citronů a obdivovat dekorace, které ji připomínají.

Také v Amalfi a Sorrentu je velké rozšíření tohoto citrusového ovoce do té míry, že pěstování v těchto oblastech mu závidí celý svět a navíc se stalo skutečným spojencem zdejších dezertů.

Jen si vzpomeňte na povzdechy Sorrenta, známého také jako Lemon Delights , mezi nimiž je nejznámější recept Sal de Riso , který využívá tyto citrony k využití jejich zvláštního aroma a vlastností.

Kromě toho je citronová šťáva také velmi užitečná pro domácí práce a jako digestiv, takže je nezbytné mít toto citrusové ovoce doma, i když po delší době nepoužívání snadno hnije.

Citron: proto ho musíte uchovávat ve sklenici s vodou

Existuje ale způsob, jak zajistit, aby citrony vydržely v pohodě i celý měsíc a k tomu nepotřebujeme kdoví jaké ingredience, ale stačí mít s sebou vzduchotěsnou skleněnou nádobu a trochu vody .

Citrony nejprve umyjeme pod tekoucí vodou a poté je vložíme do sklenice a necháme vodu téci dovnitř téměř po okraj.

Jakmile to uděláte, sklenice by měla být uložena na suchém a chladném místě, mimo zdroje tepla, takže je v pořádku ve skříni a vydrží čerstvé týdny jako právě zakoupené.

Ušetříme tak spoustu peněz, protože se vyhneme nejen plýtvání a tím pádem i vyhazování shnilého citronu , ale vyhneme se i nákupu nového.